Vaikka bordellit olisivatkin laillisia, työkkäri ei silti voisi velvoittaa hakemaan sinne töihin
Kuten ei voi esimerkiksi strippibaariinkaan, sillä epäsiveellisistä tai hyvän tavan vastaisista töistä on jo nykyisellään oikeus kieltäytyä. Eli siinä meni sekin argumentti bordellitoiminnan vastustajilta.
Kommentit (8)
En vastusta, päinvastoin.
T. Feminismi
Ps. Kannattaa varmaan opetella,mitä se feminismi edes tarkoittaa.
Onpa taas kovin, pelkästään teoreettinen, tuo ap:n ongelma.
Eli taas ihan olemattomien juttujen pohdintaa,eli niin tyypillistä täällä.
Vierailija kirjoitti:
Bordellien laillistamista vastustavat ennen kaikkea feministit. He kun eivät niissä tarjottuja palveluja tarvitse, niin on helppoa vaatia seksin ostokieltoa.
eiköhän jotkut heistä mielellään käy jonkun lihaksikkaan adoniksen käsittelyssä. eivät tietenkään ala tuollaista julkisesti kertomaan.
Vastustan.
Mikäs estäisi muuttamasta lakeja niin että ihminen voidaan pakottaa bordelliin? Kyllähän nytkin työkkäri voi pakottaa ottamaan työn jostain todella kaukaa mihin ei kunnollisia yhteyksiä nykyisestä asuinpaikasta, ottamaan työn 9 e päivässä palkalla jne. Joten eiköhän tuonnekin jatkossa määrätä porukkaa "työkokeiluihin".
Vierailija kirjoitti:
En vastusta, päinvastoin.
T. Feminismi
Ps. Kannattaa varmaan opetella,mitä se feminismi edes tarkoittaa.
Kyllä vastustavat. Feministiset naisjärjestöt, esim. Naisunioni ja Monika-naiset ovat jo kauan ajaneet Suomeen seksin ostokieltoa.
Ps. Minä puhuin feministien teoista ja puheista, en feminisimin sanakirjamääritelmästä. Kumpi on sinusta merkityksellisempi asia?
Kun nykyaikana naiset kerran ilmoittavat huorrahtelevansa muutenkin niin tuo olisi mielestäni jopa hieno idea määrätä työttömät tyttöset ilotaloon töihin.
Autettaisiin työllisyystilannetta ja samalla peräkylänpoikia sekä tänne kunniakansalaisiksi muuttaneita vuohineuvoksia ja avaruuskirurgeja, jolloin raiskauksetkin saattaisivat vähentyä.
Samalla valtion kassaan kertyisi verotuloja.
Tuossa olisi työmisterille 10-pisteen paikka näyttää kykynsä ja ansaita itselleen kannatusta.
Bordellien laillistamista vastustavat ennen kaikkea feministit. He kun eivät niissä tarjottuja palveluja tarvitse, niin on helppoa vaatia seksin ostokieltoa.