Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko esimiestehtäviin suhteessa vähemmän hakijoita kuin suorittavan tason työhön?

N35
17.03.2017 |

Pääasiassa matkailu-markkinointi-kulttuurialoilta katselen paikkoja. Vuoroesimiehen, palvelupäällikön tms. työt kiinnostaa. Onko näihin ihan mahdoton päästä käsiksi? Aiempaa esimieskokemusta on hieman, muuta työkokemusta paljon. Mietin että onko hakijoiden välinen kilpailu kovempaa suhteessa suorittavampiin tehtäviin, vai onko hakijoita per paikka peräti vähemmän? (mutta mahdollisesti kovatasoisempia hakijoita kautta linjan). Kertokaa kokemuksia, kiitos.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
17.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä korkeampi palli sen vähemmän hakijoita. 

Vierailija
2/2 |
17.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole mahdotonta. Mitä enemmän joustoa ja sitoutumista vaaditaan, sitä nopeammin tippuvat ihmiset jotka arvostavat vapaa-aikaa tai perhettä rahaa enemmän. Jos on intomielinen tekijä (työ on harrastus) eikä ole pieniä lapsia niin hyppää mukaan vaan ja tod näk saat paikan.

Suomalainen johtaminen on myös tutkitusti tosi huonoa joten jos olet edes jonkintasoinen esimies, pärjäät erinomaisesti.

On niitä perhettään laiminlyöviä, kyvyttömiä ja haluttomia esimiehiä nähty. Varmasti ottavat motivoituneen ja tasaisen ihmisen tilalle jos vaan tuot itseäsi esiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän seitsemän