Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mihin ammattiin vaihtaisit jos sinun ei tarvitsisi opiskella tai opiskelu ei heikentäisi taloudellista tilannettasi?

Vierailija
16.03.2017 |

Mä opiskelen sosiaalialaa tällä hetkellä ja tämä tuntuu kyllä ihan omalta enkä tästä aijo vaihtaa. Mutta välillä tulee aina pieni harmitus etten sittenkään opiskellut kätilöksi :D Se olisi aivan ihanaa työtä! Miinuksena toki vuorotyö. Jos voisin olla synnytyksiä hoitava sosiaalityöntekijä niin se olisi unelmaa! :D

Mistä ammatista te haaveilette? Vai oletteko jo unelma-ammatissanne?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä ryhdyn joskus doulaksi kun lapset on isoja ja on enemmän aikaa antaa muille. :)

-ap

Vierailija
2/4 |
16.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toi kätilö on muakin vähän harmitellut. Siksi varmaan lukisin nyt, jos tällä tietämyksellä voisin palata 30v ajassa taaksepäin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen psykologi, enkä oikeastaan haluaisi vaihtaa mihinkään. Mutta jos ei olisi mitään rajoituksia kuten oma rohkeus tai se, että haluan tehdä töitä virka-aikaan, enkä olla poissa perheen luota pitkiä aikoja tai viikonloppuja niin sanotaan nyt että merikapteenin työ ja osaamisalue on aina kiehtonut. 

Vierailija
4/4 |
16.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ryhtyisin leipuriksi tai ehkä perustaisin leivinuunista tuoreita pizzoja tarjoavan pizzerian.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi yhdeksän