Lue keskustelun säännöt.
Miten saa ostettua asunnon Kartanonkoski-Tammisto -alueelta?
08.03.2017 |
Kaikki vähät myyntiin tulevat kämpät menee niin ettei näyttöön ehdi. Ensiasuntoa haen ja aattelin et ois helppoa kun ei vanhan myynnistä huolta. :(
Kommentit (4)
Ei oikein oo varaa maksaa ekstraa kun kämpätki niin kalliita. Kentällä oon töissä ja tuonne ois pakko päästä asuu. Ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Paljonko tuollaiset ostotoimeksiannot maksaa? Toki hinnat varmasti vaihtelee, mutta noin suurinpiirtein, jos on etsimässä esim. noin 60-70 neliöistä kolmiota pk-seudulta ensiasunnoksi?
Eikö se oo noin 4 % kauppahinnasta.
Teet ostotoimeksiannon välittäjälle, ei tarvii kilpailla muiden kanssa näytöillä. Noin tein itse ja nyt on ihana oma asunto. Omalla alueella myös etsimäni kokoisia vähän tarjolla ja viedään lähes käsistä. (Edellinen josta tarjouksen tein meni pyyntihintaa isomalla hinnalla.)