Miksi te ihmiset kävelette Helsingissä (ja muuallakin) päin toisia?
Eikö sen vertaa kunnioiteta kanssaihmisiä että katsotaan eteensä kun kävellään, ja onko se niin vaikeaa noudattaa oikeanpuoleista liikennettä myös jalankulkuväylillä?
Kommentit (5)
Mä myös ihmettelen tätä ja asun Helsingissä. Vastaan saattaa tulla koko tien leveydeltä ihmisiä ja kaikki kävelee väistämättä. Itse sitten joutuu väistämään ihan tiensivuun tai ottamaan sen tönäisyn vastaan. Todella törkeetä!
Helsingissä asuvilta puuttuu se viisaus mitä on esim. Pohjois-Pohjanmaalla asuvilla. En tarkoita että paljasjalkaiset hki:läiset olisivat sellaisia vaan ennemminlin ne jotka tänne haluavat muuttaa ovat tietyntyyppisiä - itsekkäitä omaan napaan tuijottavia, ahneita ja pinnallisia. Tällaisille ihmisille on tärkeämpää se miltä he näyttävät kuin se miten he kohtelevat muita ihmisiä.
Aika monella on nenä kännyssä. Taitaisivat kuolla jos eivät saisi penkoa instaa tai facea 24/7 🙄