Miehet, miksi katsotte naista pitkään
Tätä on tullut viime aikoina pohdittua. Yksi kiinnostava heppu katselee kohdatessa, moikkaa, ehkä ilahtuu. Ja sit taas joskus ei, paitsi tää tapahtuu aika harvoin, yleensä hän jollain tapaa huomioi. Mikä on ajatus tämän pitkään katsomisen takana? Useita sekunteja, en ole laskenut. Enkä osaa sanoa kumpi katsoo ensin pois. Ehkä minä.
Enkä tietenkään kysy, sehän olisi liian helppoa. :)
Ja myönnetään, olen tehnyt tätä katsoo ei katso juttua itsekin kyseistä ihmistä kohtaan. Hän aloitti ja nyt mä vaan mietin et mitä hittoo tapahtu. Mun kohdalla tää on pientä kiinnostusta, ihastusta. Katson jos toinen katsoo, paitsi silloin jos tuntuu että pitää viilentää omia tunteita, pakko jätän katsomatta tai kääntää katse.
No, piristäähän tää päivää kyllä. Eikai sen tarvi sen ihmeempää ollakaan.
Kommentit (6)
Huviksi? Koska nainen näyttää kivalta/hyvältä?
Aina silloin kun ei katso, muistaa että hänellä on vaimo.Muulloin katsoessa miettii vaan, voi kunpa sais jyystää tota ihanaa naista, muttei uskalla sanoa muuta kuin sen moi! Tiedän, koska olen mies.
Olette ihastuneita toisiinne, vähintäänkin kiinnostuneita.