Kesällä kroatiaan
Suosittele meille kroatian kohdettaa kesäkuulle. Matkaan lähtee vanhemmat ja lapset 15v ja 10v.
Kommentit (4)
Suosittelen Splittiä. On mielestäni huomattavasti parempi kohde kuin Dubrovnik. Parasta on jos vuokraa auton niin maata pystyy kiertelemään ja käymään vaikka Bosniassakin. Krka on suht lähellä splittiä, siellä kannattaa käydä jos ei jaksa matkustaa plitvice järville. Sitten kannattaa matkustaa eri saarille. Split on suhteellisen pieni ja viikossa jää aikaa käydä useammassakin paikassa
Makarskan riviera! Kauniin rannat, rauhallinen, mutta kuitenkin löytyy meininkiä. Splitiin sit päiväreissu, bussilla pääsee helposti.
Me mennään Bracin saarelle ja pariksi päiväksi Splitiin. Vuokrattiin iso talo ja meitä on siellä 9-10 henkeä kaikkinensa (yksi epävarma vielä). Yllättävän täyttä oli jo, mieluisat hotellit fullybooked ja talotkin lähes myyty.
Makarskalla olen ollut aiemmin ja tykkäsin. Kroatiassa on paljon nähtävää ja koettavaa teinien kanssa, raftingia, kanoottireissuuja, vaelluksia ja ratsastusta yms. Dubrovnikin lähistöllä myös kivoja paikkoja
Mihin saat parhaat lennot