Missä vika? Lamput ei pala ja pistorasiat ei toimi.
Piti sytyttää liestuulettimen valo ja kuulu poks. Ajattelin että lamppu paloi, mutta ei toimi myöskään työpöydän valot eikä pistorasiat. Kattovalo, tiskari ja jääkaappi toimii.
Sulakkeet kaikki on-asennossa. Missä vika?
Kommentit (10)
Joku sulake siellä on kaput, tutki uudelleen.
Katopa uudelleen se sulaketaulu. Ei varmasti oo kaikki "on"-asennossa.
Katso onko sulla keittiön kaapeissa lisäsulakerasioita. Esim hellan takana tai tiskialtaan alla. Voi olla että sieltä on sulake palanut.
Onko sulaketaulussa vikavirtasuoja?
Sähköt menivät pois, eivätkä palanneet enää koskaan. Viimeistään viikon päästä järjestäytynyt yhteiskunta oli vain iltasatu, jota kerrottiin lapsille nuotion äärellä.
Vierailija kirjoitti:
Sähkölasku maksettu?
Jos ei maksa sähkölaskua niin sähköyhtiö kääntää ensin yhden vaiheen pois päältä, jos et vieläkään maksa niin sitten toisen vaiheen pois päältä, ja jos et vieläkään maksa niin sitten kääntää sähkön kokonaan pois päältä, niinkö? :)
Palaako naapurissa valot?