Kuoleminen 26-vuotiaana
Onko 26 hyvä ikä kuolla? Itse olen usein suunnitellut henkeni menettämistä, mutta en ole varma siitä, onko siinä mitään järkeä näin varhaisella iällä. On tuo kuitenkin jotenkin kiehtovampaa kuin kuoleminen vaikka 78-vuotiaana. Monia kiehtovat nuorina kuolleet, eikä syyttä.
Kommentit (10)
Ketään ei kiehdo 26-vuotiaana kuollut jos hän ei ole mitään ihmeellistä saanut aikaansa elämässään. Vertaatko itseäsi näihin 27-vuotiaana kuolleisiin lahjakkaisiin muusikoihin?
Ei kai se sen parempi tai huonompi ole kuin muutkaan iät.
Ei kannata, kun ei tiedä että miten paskasti elämä voi vielä 20 vuoden päästä mennä, että kannattaa sekin jäädä kokemaan.
Aika nolo trendi-itsari. Ei sinusta mitään Jim Morrisonia tai Cobainia tule jos itsesi tapat nuorena. Melkein yhtä noloa kuin sellainen valkoinen sarasieppi-sisustus asunnossa.
Niin olen välillä miettinyt, että olisi ehkä ollut järkevää päättää päivänsä silloin nuorempana, kun oli vielä sellaisia tunnemyrskyjä, että siihen olisi pystynyt.
Pari vuotta, ja kukaan ei sua muista. Toista on vanhemmilla joilla on tulevia sukupolvia.
Itsemurhat on muutenkin ihan perseestä, so last season. Panosta työelämään ja hae huomiota siellä mieluummin.
Sun pitää kokeilla, ei sitä muuten voi tietää.
Tuo itsesi näkyviin positiivisemmin kuin negatiivisesti. Teet itsestäsi naurettavan kun mietit noin synkkiä itsemurhia yms... Ajattele millainen ihminen susta tulisi jos arvostaisit eläisit elämääsi ilman draamailua. Sä oot varmasti hyvä ihminen ei kannata heittää elämää hukkaa.
Ei niin mitään järkeä.