Haluisin jätskiä, mutta olen liian likainen menemään kauppaan
Kommentit (6)
Joku päivä sitten halusit karkkia, mutta sanoit olevasi niin "paskainen", ettet voi mennä. Sinulla on vaikeuksia hoitaa hygieniapuolta elämässäsi. :(
Talvella on helppoa mennä likaisena kauppaan kun voi pukea toppavaatteet päälle. Huppu tai pipo päähän.
Kesällä on hankalampi.
Millälailla ihminen on niin likainen, ettei voi mennä ulos asunnostaan, muttei viitsi peseytyäkään? Jos kyse on jostain hiusten rasvaisuudesta, niin pipo päähän ja menoksi.
Vain pipo päähän, huivi kaulaan ja takki tiukasti kiinni. Jotkut puhtaat housut voit vetää jalkaasi rönttöhousujen päälle. Sitten vain toivot, ettet joudu onnettomuuteen ja sairaalaan likaisena. ;)
Vierailija kirjoitti:
Joku päivä sitten halusit karkkia, mutta sanoit olevasi niin "paskainen", ettet voi mennä. Sinulla on vaikeuksia hoitaa hygieniapuolta elämässäsi. :(
Se oli joku muu sontiainen! En tykkää karkista. Ap
Ei voi olla liian likainen mennäkseen kauppaan. Kaikki sieltä ostaa saavat. Jos nolottaa niin pistä vaatteidesi päälle pitkä iso toppatakki ja ulkohousut ja pipo päähän ja kaulahuivi naaman eteen. Jotain huonoja niin ei lika tartu.