miksi niin moni nainenkin on ateisti? ja feministi?
täälläkin foorumilla on monia jotka ovat ateisteja, eikö se hävetä? minua hävettäs kyllä nainen joka on ateisti, en päivääkään jaksas sellaista naista katsoa. Ei uskota edes Jumalan olemassa oloon saati olla uskossa, mikä se sellainen on? evoluutio-limako tämän maailmankaikkeuden suunnitteli, hyvät hdelemät ja kasvikset syödä ihmisen ja maaplaneetan niin että on oikealla etäisyydellä prikulleen auringosta, metrikin poikkeama niin kaikki palaisi tai kylmenisi. Miten evoluutio pystyy suunnittelemaan tämän kaiken ja kehittämään asioita loogisesti ja ylläpitäämään koko elämää koossa ikään kuin kaikella olisi suunnitelma, niinkuin onkin
ja samat ateistit puolustavat lesboja ja homoja ja ovat sitten pappeina kirkossa, kyllä tämä on pian Venäjän vallassa tämä maa kun noin pilkataan Jumalaa
miksi siis olet ateisti? oletko tyhmä vai välinpitämätön vai etsijä?
Jeesushan on tie totuus ja elämä. amen
Kommentit (7)
Nii i, ei viitti alkaa uskovaiseksi kun joutuu hengailemaan ap:n tyyppisten älykköjen kanssa. Muuten kyllä.
Näinpä, en ihmettele, että tuo "Lonely Rider" on lonely, sen verran vastenmielisen oloinen tyyppi.
Katsos kun nykyteknologia mahdollistaa sen että naisetkin ehtivät opiskella muutakin kuin kiertokoulun pakolliset ja pääsevät käsiksi heiltä aiemmin kiellettyyn tiedekirjallisuuteen niin tottakai naiset ovat oppineet kyseenalaistamaan ikiaikaisia"totuuksia". Ennen aika meni siivotessa pyykätessä, ruokatarpeita jonottaessa ja kokatessa. Nyt ei enää mene ja voi ansaita omaa rahaakin. Kohentunut koulutustaso ja lisääntynyt vapaus ovat sallineet naisten käyttää omia aivojaan muuhunkin kuin kodinhoitoon aj he ovat huomanneet että miesten hallitsema kirkko ja miehet ovat suoltaneet täyttä soopaa vuosisatoja naisten alamaisuudesta ja heikkoudesta. Ihanaa että nainen voi itse päättää kuuluuko kirkkoon, uskooko vaiko ei ja onko miehen nyrkin ja hellan välissä.
Jos kaipaat vanhoja hyviä aikoja, tervemenoa Pakistaniin. Siellä ollaan naisten oikeuksien suhteen meitä 600 vuotta jäljessä.
Jeesus muuten ei ole tie totuus ja elämä. Hänen nimissään ja varjollaan on jo 2000 vuotta valehdeltu, tapettu, ryöstetty ja raiskattu ja niin tehdään edelleen. Mitenkä sen selität?
Ateisteilla ei ole tarvetta tehdä moisia asioita eikä kukaan tai mikään korkempi voima ole pakottamassa tai tarjoamassa pakotietä. Ateistit ovat vastuuntuntoisempia kuin hihhulit.
Evoluutio on erittäin looginen ja toimiva systeemi. Sen näkee jo siitä, että Ap ei pääse lisääntymään.
Vierailija kirjoitti:
Näinpä, en ihmettele, että tuo "Lonely Rider" on lonely, sen verran vastenmielisen oloinen tyyppi.
olen katsos profeetta, ja minua ei feministi-bitchit ja lesbot alista vaikka vainoavatkin yliopistolta alkaen, siksi olen äijä ja harvinaisuus tässä homoja suosivassa Suomessa, jossa miehistäkin on tullut naisia ja papeista lesboja
En minäkään kyllä sua katselisi.