Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä idea myyjällä? Selittäkää nyt joku :o

Vierailija
28.12.2016 |

Myy satasen tavaraa 40 eurolla ja viesteissä vielä sanoo, että arvo on 100 euroa mutta 40 eurolla myy. Eli edullisuus ei johdu siitäkään, että myyjällä ei ole tietoa tavaran arvosta.

Joa hän tietää että arvo on 100e, miksi myydä 40 eurolla? Kyse tavarasta jonka aivan varmasti saisi tuolla satasella kaupaksi ja vielä nopeammin 90 eurolla.

Itselleni tuli mieleen ettei mitään tavaraa ole olemassakaan, mutta ilmoituksessa oli paikkakunta ja olen siis hakemassa tavaran (tosin myyjä sai vasta äsken kuulla siitä että noudan) eli voi olla että häipyy vielä kuin pieru saharaan..

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä. Haluaa nopeasti eroon? On tyhmä? Tavara varastettua? Haluaa tehdä hyvän teon? Kysy.

Vierailija
2/5 |
28.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene hakemaan, niin saat selvyyden asiaan. Epäilen myös varastetuksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyse siis käytetystä tavarasta jobka arvo 100e. En oikein keksi että mistä olisi moisen varastanut

Vierailija
4/5 |
28.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko kyseessä käytetty tavara, jonka arvo siis ei todellakaan ole enää se uutta vastaavan sata euroa? Vaikka kyseessä olisi avaamaton pakkaus tms suoraan kaupasta, ei sitä enää saisi satasella myytyä eteenpäin, tuskin sillä 90 eurollakaan. Voipi haluta vaan tavaran varmasti myytyä ja siksi on laittanut alhaiseksi katsomansa hinnan verrattuna vastaaviin myynnissä oleviin.

Vierailija
5/5 |
28.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä se monesti nettikirppareilla tuntuu olevan vaikeaa saada myytyä virheostoksiaan edes lähellekään normihinnalla vaikka olisi ihan uusi ja käyttämätön tavara.  Jostain syystä ei vaan tunnu löytyvän halukasta ostajaa:  kaikki odottaa, että saisi joltakin halvemmalla.  Sitten lopulta on itsekin pakko myydä halvalla, jos ei halua kuukausikaupalla odotella kiireistä ostajaa, joka on valmis maksamaan edes lähelle todellista arvoa olevan hinnan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi yksi