Mitä teillä oli lapsena koristeena kuusessa
suomen lippuja
kaljapullon korkeista tehtyjä koristeita
Kommentit (13)
Pipareita, enkelikarkkeja, palloja, nauhoja ja omia rekemiä koristeita oljista yms :)
Latvassa oli tähti (samallalailla kuin täällä Suomessa). Valtavia valkoisia kukkia (poinsettia), niitä oli enemmän kuin muita koristeita. Samanlaisia koristepalloja kuin Suomessa. Kiharalle kääntyviä kultaisia tai hopeisia nauhoja, noin 30cm pitkiä. Ne laitettiin roikkumaan suoraan alas oksilta. Enkelikoristeita. Ei valoja, eikä kynttilöitä. M29 ja latino
"Mitä teillä oli lapsena koristeena kuusessa?"
Ei meillä ollut lasta koristeena kuusessa lainkaan, olisi liian kallista ja hankalaa, syöttämiset ja juottamiset ja muut elintoiminnot. Vaikea saada pysymään oksillakaan paikoillaan, neulaset pistelevät.
Latvatähti
Kynttilät (sähkö)
Hopeanväristä kimallenauhaa
Sekalainen lajitelma joulupalloja
Latvatähti, sähkökynttilät, palloja ja muita roikkuvia koristeita, hopeisia nauhoja, mun askartelemat suomenliput ja iso suklaapukki, jonka sain syödä aattoiltana :)
Aidot kynttilät, suomen liput ja pumpulia.
Aidot kynttilät, koristeltuja pipareita, Fazerin sekalaisia, tinapaperitähtiä, lippunauha, lasten tekemiä koristeita, sydämenmuotoisia paperista askarreltuja "koreja", joissa karkkeja.
Oon 44vee
Vierailija kirjoitti:
Pipareita, enkelikarkkeja, palloja, nauhoja ja omia rekemiä koristeita oljista yms :)
Sana on itse tehty, itse tehtyjä. Tai omatekoinen, omatekoisia. Omatekemä, omatekoisia. Omia tekemiä ei ole suomea.
Eikun en edes tiedä mikä se toinen on. Omatekemä, omatehtyjä? Kuulostaa tyhmältä mutta lienee oikein.
Vierailija kirjoitti:
Aidot kynttilät, suomen liput ja pumpulia.
Miksi pumpulia? En ole ikinä ennen nähnyt tai kuullut. Eikä mitenkään pahalla, olen vaan utelias 😊!!
Minä olen kyllä pumpulia nähnyt koristeena - se on tietysti lunta :) T. 8
Kondomeja ja dildoja.