Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kestopussi hedelmille

Vierailija
14.12.2016 |

Onko kellään kokemusta hyvistä kestopusseista hedelmille? Oon kyllästynyt noihin aina rikki meneviin turhiin pikkupusseihin ja haluan muutenkin vähentää muovipussien käyttöä. Turhaa roskaa... Oon vaan nähnyt joitakin pusseja, mutta niistä lähtee aina hintalaput irti.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.12.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen ajatellut tehdä niitä itse ja kysymyksesi herätti ajattelemaan tuota, miten se hintalappu pysyy kiinni.

Mietin, että jos tekee itse, niin laittaisi siihen saumaan sellaisen lätkän jotain toista materiaalia, johon olisi helppo liimata - mutta josta kuitenkin saa sen hintatarran irti.

Tai punnitsemisen jälkeen kiinnittää lapun kuten heijastimen... Siis tarra kiinni johonkin pohjaan (muoviläpyskä tms) joka hakaneulalla sitten kiinni pussiin.

Tai onko sellainen vaihtoehto, että liimaa hintalaput A4selle, josta kassa ne sitten siirtää koneelle?

Oikeasti sulla on tässä semmoinen kysymys, joka vaatii vain innovatiivisen ratkaisun.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän seitsemän