Kirjoitan tänne koska olen reppana enkä ole Facessa
Tyypillinen palstalainen taitaa olla sittenkin vähän reppana-erakko. Facebookissa ei voi kysyä tyhmiä eikä esiintyä tyhmänä :)
Kommentit (7)
Ne reppanat on siellä Facessa. Face kun on pelkkä yksityisten ihmisten tietojenurkintaan kehitetty vakoilu- ja manipulointiväline jota tekohengitetään julkaisemalla vanhoja päivityksiä, julkaisemalla päivityksiä tiliomistajan nimissä tämän itsensä tietämättä ja näkemättä niitä ym. arveluttava toimintaa. Aivopestyjen paikka, jos ihan suoraan sanotaan.
Sä olet sun mittapuun mukaan tyypillinen palstalainen, joten mieti tarkkaan mitä näppikseltäsi päästelet.
Minäkään en ole Facessa, mutta en silti pidä itseäni reppanana. :D
... ja olen vailla töitä. Paksu lompakko täynnä sossurahaa. Nauran työttömille ja maahanmuuttajille.
En ole reppana mutta en ole facessa koska olin niin fiksu etten mennyt sinne. Keskustelen kyllä livenä ihan omalla nimellä ja naamalla mutten koe että mun pitää jakaa kaikki tietoni koko maailman kanssa.
Selvä! Se feisbuukkiko ihmisestä tekee fiksun?