Fidel on kuollut. Eläköön Fidel, viimeinen kunnon kommunisti!
Luulivat kai voivansa
Loputtomiin keinotella
Huijareita kehuskella
Kunnon kanslaisiksi
Ja entistäkin hurjemmin
Kansaa riistää ja rosvota
Riehua kuin viidakossa
Ja sitten tuli Fidel!
Ja kävi käsky armoton
Jo riittää se riisto ja rosvous!
Nyt tarvitaisiin Sumeenkin hänenlaisensa uudistaja, joka tuhoiaisi riistokapitalismin ja antaisi vapauden rahan vallasta.
Kommentit (5)
Tuleeko Kuubasta nyt samanlainen kapitalistiriistäjien temmellyskenttä kuin se oli ennen vallankumousta? Joka nurkkaan kasinoita ja bordelleita joissa rikkaat jenkkituristit voi sikailla.
Vierailija kirjoitti:
Nyt tarvitaisiin Sumeenkin hänenlaisensa uudistaja, joka tuhoiaisi riistokapitalismin ja antaisi vapauden rahan vallasta.
Suomeen tarvitaan maan johtoon massamurhaaja, joka riistää kansalta vapaudet ja heitättää vankilaan jokaisen joka ilman lupaa yrittää maasta poistua? Tarvitsemmeko ihan oikeasti diktaattoria, joka siirtää vallan eteenpäin suvussaan kun oma kunto heikkenee? Mitä kummaa sellaisella tekisin, mieluummin säilytän ajatuksenvapauteni, sananvapauteni ja yhdistymisvapauteni.
Vitut tarvittaisiin, tarvittaisiin uus Hitler joka tuhoaisi sekä kapitalismin ja kommunismin, molemmat siis ovat samaa paskaa kolikon eri kääntöpuolilla.
Eiköhän trumpetti laita taas pakotteet pystyyn ja kauppasaartoon.
Up!