Väkivaltainen nainen! Kerro millainen olet?
Itse olen väkivaltainen ja nainen. En haluaisi olla tällainen mutten ihan aina voi itselleni mitään. Olen kyllä "kehittynyt" hyvin paljon ja osaan hillitä itseäni. Mua kiinnostaisi kuulla muiden väkivaltaisten ja varsinkin naisten tunnetiloista silloin kun kilahtaa.
Itse en ärsyynny ihan pienestä tai usein ja osaan nykyisin paremmin hillitä itseni sekä peittää sen suurimman raivon. Mutta kun oikein räjähdän niin heittelen ja rikon tavaroita enkä tappele reilusti vaan myös puren ja raavin lyömisen lisäksi teen kaikkeni satuttaakseni sitä jolle suutun.
Olen ihan tavallinen, mukava ja hauska ihminen joka haluaa yleensä vain hyvää kaikille mutta jos joku ihminen mut suututtaa ihan tosissaan niin sitten mun silmissä vain pimenee ja vasta sen "räjähdyksen" jälkeen tajuan mitä olen tehnyt.
Kommentit (2)
Vierailija kirjoitti:
Yläpeukku ongelmansa tunnustavalle ap:lle.
Kiitos! Tämä asia vaivaa minua sillä tiedän ettei "normaali" ihminen näin toimi. Vasta sen jälkeen kun täytin 20 tai 21 (nyt 23) vuotta ymmärsin hyväksyä ongelmani ja työstää sitä. Kuten sanoin olen kehittynyt jo hyvin paljon enkä enää ylireagoi pieniin asioihin mutta suurien "ongelmien" edessä en vain voi itselleni mitään sitä voi olla vaikea ymmärtää jos ei itse ole kokenut sitä tunnetta ikinä. En ole koskaan puhunut ongelmastani kenellekkään sillä se tuntuu vaikealta ja siksi halusin kirjoittaa tänne ja kuulla muiden kokemuksia ja ehkä saada myös keinoja selvitä näistä tilanteista paremmin.
Yläpeukku ongelmansa tunnustavalle ap:lle.