Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Politiikka on läpimätää: Ei ole olemassa mitään "yhteisten asioiden hoitoa" vaan mulle mulle mulle mulle..ei saa tulla yhyy yhyy moottoripyöräveroa

Vierailija
18.11.2016 |

Hallituspuolueen kansanedustaja Eero Suutari vastustaa ensi keväänä voimaan tulevaa uutta veroa mm. moottoripyörille , olisi 100-150 euroa. Siis vastustaa jos hallitus aikoo äänestää ehdotuksen voimaan sattamiseksi.

Vastustaa koska hänellä, Eero Suutarilla on moottoripyörä. Eerokaan ei halua luopua saavutetuista eduista.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201611182200029125_uu.shtml

Eduskunta on laittanut kansan hukkainvestoimaan jätevesien hoitoonsa kymmeniä tuhansia euroja oikeusteitse ja nyt samat päättäjät märisee 100 euron verosta!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokoomuslaiset taas vauhdissa

Vierailija
2/5 |
18.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikenlaisten ylimääräisten näpertelyverojen luomista tuleekin vastustaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Kaikenlaisten ylimääräisten näpertelyverojen luomista tuleekin vastustaa.

Laitetaan sitten 10 000 euron vero ettei ole näpertelyä.

Olisi sitten vähän linjassa kansalle laitetussa rasituksessa.

Vierailija
4/5 |
18.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin no kun miettii, miten paljon kulut moottoripyörän pidossa on viime vuosina noussut, niin valittaisin minäkin.

Vierailija
5/5 |
18.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokoomus on muka yksilönvapauden puolella, mutta oikeasti näkee kansalaiset joko työnantajina, työntekijöinä tai loisijoina. Ihmisinä ja yksilöinä nähdään itsensä lisäksi korkeintaan parhaat kaverit ja oma perhe. Politiikka on sitten sen mukaista. Vastapainona sitten esim. Vasemmistoliitto, joka niin väkisin näkee kaikki ihmiset ihmisinä, että kompuroi omaan individualistiseen maailmaankuvaansa samalla kun väittää ajavansa kollektiivista etua. Tämä on itse asiassa aika tragikoomista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi neljä