Onks Isabella kaunis nimi?
Kommentit (14)
Mitä tässä nyt siis lopulta kysyttiinkään? Isabella on kaunis nimi, mutta parempiakin nimiä on. Etkös sä sitäkin kysynyt?
Hieno nimenomaan. Tai oikestaan sellainen prinsesamaisen hienosteleva.
Kaunis mutta vähän imelä omaan makuun. Joku Alexandra ja Victoria on vähän ''räväkämpiä'' rinsessanimiä, enemmän omaan makuun. Muttei tuo Isabellakaan siis huono ole, onhan se kaunis.
Wt-perheen mukaprinsessa-nimi. Paksuposkinen tanttara Isabella. Riittääkö?
Isabel on mielestäni parempi :) isabellakin kaunis nimi
On kiva. Tunnen yhden todella rennon ja mukavan, jopa vähän poikamaisen Isabellan. Nimestä jäänyt hyvä fiilis eikä olekaan enää niin rinsessa kun tulee tämä eräs ihminen mieleen. :)
Hei hyvät palstadementikot !
Tää Isabella-nimijuttu on mun laskujeni mukaan ollut täällä av:llä tänä vuonna ainakin sen kolme kertaa jo.
Mikä tahansa nen-päätteinen sukunimi: ei toimi.
Ihan ok. Ei omaan makuuni, mutta eipä sen tarvikkaan olla.
Eikö Isla tavallaan ole lyhennetty muoto tuosta nimestä? Ainakin näin voisi mielestäni ajatella...
Vierailija kirjoitti:
Wt-perheen mukaprinsessa-nimi. Paksuposkinen tanttara Isabella. Riittääkö?
Olen samaa mieltä! Martina Aitolehden takia olen alkanut inhota sekä Victoria että Isabella -nimiä.
Borgward Isabella kirjoitti:
Hei hyvät palstadementikot !
Tää Isabella-nimijuttu on mun laskujeni mukaan ollut täällä av:llä tänä vuonna ainakin sen kolme kertaa jo.
Alapeukuttakaa kommenttiani vaan,mutta miksikäs niitä sellaisia ihmisiä,
(...jotka eivät siis itse huomaakaan keskustelevansa aina vain samoista,moneen kertaan jo puhumistaan jutuista aina vain yhä uudestaan ja uudestaan)
lääkintöhenkilöstö oikein sanookaan ?
Eli mitä mainitaan yleensä yhtenä oireena heidän diagnoosissaan,ja miksi sitä kutsutaan?
Muistatteko sen ?
Isapella :D
no on se oikeesti hyvä ja sopii Suomeenki!