Kyllä tämä kiltin naisen kohtaama yksinäisyys on sitten lohdutonta :(
Vuosia saanut olla jo yksin eikä mitään toivoa saada miestä tai parisuhdetta, aina vaan yksin kun muut käyvät juhlimassa ja pariutuvat :( Itsehän en kelpaa kenellekään, en ole koskaan kelvannut joten mahdollisuudet saada miestä tai muuttaa tilannetta, ovat nollassa.
En usko että tilanne tulee koskaan parantumaan, tätä samaa kärsimistä on edessä kunnes joku päivä kuolen pois. Tämä yksinäisyys tuntuu niin pahalta, ei ole mitään ilmausta millä tätä voisi kuvailla. :(
Kommentit (17)
Tässä on ero miehen ja naisten välillä, naiselle tarjotaan seuraa ja empatiaa miesten toimesta. Jos mies valittaa yksinäisyyttä naiset huutelevat lassukaksi, luuseriksi ym.
Muut käyvät ulkona?
Pitäisikö sinut kotoa noutaa?
Itse käyn ulkona jotta tapaisin ihmisiä. Sellasta se on. Joskus pitää itsekin tehdä jotain.
Olet katkeroitunut miestenvihaaja beeta naaras.
Finderella kirjoitti:
Muut käyvät ulkona?
Pitäisikö sinut kotoa noutaa?
Itse käyn ulkona jotta tapaisin ihmisiä. Sellasta se on. Joskus pitää itsekin tehdä jotain.
Mene nyt jo horo muualle huomiohuoraamaan blogiasi.
Vierailija kirjoitti:
Olet katkeroitunut miestenvihaaja beeta naaras.
= Tussukka
Uli uli. Miehet pitävät itsevarmoista ja seksikkäistä naisista. Epätoivoisuus paistaa kauas. Katkeruus karkoittaa ym. palstatotuudet, joita huudetaan yksinäisille miehille.
Joo ei taida aplle kelvata seura. Pitäs saada valkata ne jyystäjä karjut joukosta.
Vierailija kirjoitti:
Finderella kirjoitti:
Muut käyvät ulkona?
Pitäisikö sinut kotoa noutaa?
Itse käyn ulkona jotta tapaisin ihmisiä. Sellasta se on. Joskus pitää itsekin tehdä jotain.Mene nyt jo horo muualle huomiohuoraamaan blogiasi.
Mene itse huutelemaan epäkohteliaisuuksiasi muualle!
Samat sanat sulle kuin yksinäiselle kiltille miehellekin: etsi elämääsi sisältöä muusta kuin parisuhteesta. Vietä aikaa ystäviesi kanssa, harrasta ja hanki lemmikki kaveriksi.
Tuskimpa tämä on edes naisen aloittama ketju. Luulen että joku trolli sai vauhtia tuosta vastaavasta miehen aloituksesta.
Noh oon mäki jo kolmekymppinen ja neljä vuotta ollut sinkkuna mutta en mä jotenki jaksa aatella etten "kelpaa" kenellekään. Joo yksinäinen olo on usein vasinkin näin lauantai-iltaisin, jos ei oo jaksanu lähtee mihinkään, mutta kai tässä viel jotai tsäänssejä on tavata joku :0
Kelpaamattomien naisten on pakko läskiä sohvaperunoita. Lihavuus kun ei ole viehättävää.
Vierailija kirjoitti:
Kelpaamattomien naisten on pakko läskiä sohvaperunoita. Lihavuus kun ei ole viehättävää.
Lihavat naiset ovat keskimäärin hauskempia, verbaalisesti lahjaakkaampia, estottomampia ja pervompia kuin normaalipainoiset naiset.
M30.
Harmi, jos tuntisin sinut halaisin sinua pitkään.
M49
Niin, tuollaista se on, kun miehille kelpaa vain ne seksikkäimmät keinoripsi-tekohiusmissukat.