MILLÄ HEMMETILLÄ SAA TUON %&**#: n VOIKUKAN AIHEUTTAMAT TAHRAT VAATTEISTA POIS?!??
Anteeksi huutaminen, mutta meillä on taas yhdet farkut ekan käyttökerran jälkeen täynnä niitä perhanan ruskeita pyörylöitä. JA KUN NE EI LÄHDE MILLÄÄN POIS! Vai oletteko jollain konstilla saaneet ne irtoamaan??
Kohta rupean supertylsäksi mutsiksi ja KIELLÄN lapsia koskemastakaan siihen perkeleen voikukkaan, jos kerran on niin, että ne jäljet ovat kertakaikkisen lähtemättömissä.
Kommentit (5)
Toimi nopeasti! Mitä nopeammin yrität poistaa tahran sitä varmemmin se myös onnistuu. Lue tekstiilin hoito-ohjeet tarkkaan varmistuaksesi, että tahranpoistoon käyttämäsi menetelmät soveltuvat tekstiilille. Poista voikukkatahrat mahdollisimman tuoreina, sillä vanhoja tahroja on lähes mahdotonta poistaa. Hiero tuoreisiin tahroihin nestemäistä pyykinpesuainetta, hankaa ja huuhtele lopuksi haalealla vedellä. Toista käsittely tarpeen mukaan. Pese tekstiili lopuksi valkaisuaineellisella pyykinpesuaineella korkeimmassa hoito-ohjeen sallimassa pesulämpötilassa. Voit yrittää poistaa vanhoja tahroja denaturoidulla etanolilla (esim. Sinol, jota saa huoltoasemilta ja rautakaupasta). Hiero tahraan vielä nestemäistä pyykinpesuainetta ja huuhtele lopuksi haalealla vedellä ennen pesua. Ennen denaturoidun etanolin käyttöä kannattaa kokeilla johonkin huomaamattomaan kohtaan tekstiilissä (esim. saumanvaraan), että materiaali ja värit kestävät käsittelyn.
Tosin olen jo ehtinyt tdennäköisesti torpedoida koko yrityksen, koska huomasin tahrat vasta siinä vaiheessa kun otin farkut kuivausrummusta pois =/
annoin vaikuttaa 5 minuuttia ja laitoin vielä saman sarjan tahranpoistosuolaa koneseen ja pesin koneessa, hyvin lähti
Vierailija:
Toimi nopeasti! Mitä nopeammin yrität poistaa tahran sitä varmemmin se myös onnistuu. .......Poista voikukkatahrat mahdollisimman tuoreina,
sillä vanhoja tahroja on lähes mahdotonta poistaa.
Mutta ei lähde, ei.