SE TUNNE KUN... Jatkakaa kertomalla suurista tuntemuksista :)
Se tunne, kun oot ihan käsittämättömän onnellinen ja sit riemuissas hypellessä potkaset varpaat tuolinjalkaan ihan saat..nan kipeesti.
Kommentit (15)
Vierailija kirjoitti:
Se tunne kun pääset kakalle.
Arvasin tämän ennen kuin klikkasin auki. Olit siinä joka tämän av.mamman paskalla käynnin toit esiin.
Vierailija kirjoitti:
Se tunne kun pääset kakalle.
Juu, varsinkin jos on joutunut jonkin aikaa pidättelemään.
Se tunne kun aikuisena pitkästä aikaa ikuisuuksiin tapaa jonkun ihmisen ja ihastuu.
Oot itse arkivapaalla, mutta puoliso on töissä. Vatsassa kohdistaa sellainen ensi-ihastuksen tunne, kun odotat toista töistä kotiin. Ehkä siivoat ja lautat ruokaa valmiiksi. Sitten se toinen tulee kotiin hemmetin väsyneenä ja kiukkuisena, tottakai. Plääh.
Se tunne, kun tunnet ekstaasin nousevan pikku hiljaa huippuunsa.
Se tunne, kun tajuat, ettei olot kestä ikuisesti. Ei kivaa.
Se tunne, kun työkaveri tulee ihan lähelle seisomaan, yrität olla coolisti mutta vatsanpohjasta ottaa, housut kastuu ja sähköä on ilmassa.
Se tunne kun olet vaihtanut puhtaat ja hyväntuoksuiset lakanat ja pääset pitkän ja väsyttävän päivän jälkeen nukkumaan.
Se tunne kun kiljuvan nälkäisenä haukkaat ensimmäisen palan kuumaa ja tuoretta pizzaa hyvistä raaka-aineista.
Se tunne kun heräät umpiväsyneenä aamuun ja huomaat että kellon soittoon onkin vielä tunti ja saat jatkaa uniasi.
Se tunne kun on perjantai ja vapaa viikonloppu.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Se tunne kun pääset kakalle.
Juu, varsinkin jos on joutunut jonkin aikaa pidättelemään.
Ja kun vielä tulee jäätävät köntsät
se tunne kun käsi puutu ku puhuin liian kauan puhelimessa
kun asut ulkomailla, olet raskaana ja ainut ruoka, mitä pahoinvoinniltasi saattaisit saada alas, on suomalaiset perinneruoat, joita et osaa edes kokata (ja valmiina eivät ole saatavilla luonnollisestikaan mistään).
Se tunne kun soitan kohta naisystäväni ovikelloa ja hän avaa avonaisessa pitsipuserossa, minihameessa, stay-upeissa ja korkkareissa. Kiihkeän tuliaissuukottelun jälkeen ei malttaisi mennä suihkuun kun pikku Pasi on jo juhlakunnossa. Mutta onhan se suihku välttämättömyys hikisen työpäivän jälkeen. Ja on se pikku Pasikin pestävä, koska se joutuu kohta ahtaalle.
Se tunne, kun luulet tehnees tosi makeen alotuksen, johon tulis paljon vastauksia, mut sit kun käyt parin tunnin päästä kattoos, niin sun alotus on jossain kasisivulla.
Ap :D
Se tunne kun... otat riskin ja olet toisen vieressä ja hän sano nauttivansa joka minuutista ja haluavansa nähdä mitä tästä voi tulla. Kertoo asioita ja sanoo haluavansa oppia tuntemaan sinut. Perhoset räjähtää vatsassa. Odotat innolla tulevaa. Ja sitten hänestä ei enää kuulukaan mitään, eikä olekaan aikomuksia tavata.