Kim Kardashiania vastassa New Yorkissa oli mittavat turvatoimet: noin 10 autoa ja 20 turvamiestä - tilannehan oli ohi.
Pikkusen ylimitoitettua koska ryöstöhän oli tapahtunut ja eri maassa. Naurettavaa.
Suureellista sanon minä.
Miksiköhän niitä turvamiehiä ei ollut silloin kun oli yksin hotellissa että tämä ylipäätään mahdollistui.
Luuli että raiskattaisiin muttei heitä hänen peränsä kiinnostanut mikä on kyllä ymmärrettävää.
Kuitenkin luulen että juttu oli alusta alkaenkin lavastettu.
Kommentit (6)
En usko tähän juttuun ollenkaan, lavastettua paskaa..
Johtuisikohan siitä, että ryöstö oli todellinen ja ryöstön kohteella ja hänen puolisollaan on mahdollisuus helpottaa pelkoa ylettömällä panostuksella turvallisuuteensa?
Eikö teitä kateellisia yhtään hävetä puheenne lavastuksesta? Kuka pienten lasten äiti ei järkyttyisi pahoin, jos hänet ryöstettäisiin aseella uhaten lasten nukkuessa viereisessä huoneessa?
Kai tuo turvamieslauma oli ihan näyttämistä, että enää ei kannata yrittää. Omituista, ettei tuon tason julkkiksella ole somen käyttö hallussa sen verran, että osaisi olla esittelemättä sijaintiaan liian tarkkaan. Luulisi että Bling Ring-tyhmän ryöstöistä olisi opittu jotain, hekin katsoivat netistä milloin julkkis ei ole kotona ja kävivät tämän asunnolla varastelemassa.
Halusivat päästä helyistä eroon ja niiden kaupittelu on hidasta ja saako niistä helposti täyttä hintaa. Paljon nopeampaa saada vakuutuskorvaus.
Kimillä on koruja, Kanyella kamalasti velkaa. Väitän että ryöstö on vakuutusrahojen saamiseksi järkätty juttu. Tietty lisäjulkisuuskin on Kimille ja Kanyelle namia, oli syy mikä vain.
Varmasti lavastettu sitä niiden sarjaa varten....