Käyt treffeillä, ihastut mutta toinen selvästikään ei ole kiinnostunut sinusta. Reaktiosi?
Kommentit (12)
Mikä ihmeen reaktio tuosta pitää saada? Jäävät sitten varmaan ekoiksi ja vikoiksi treffeiksi. Sinä sitten varmaan vedät turpaan tai alat vainoamaan tai vetäydyt kotiin kuukaudeksi itkemään vai?
Ihmettelen hänen huonoa makuaan.
Voi myös olla, että hän pitää itseään niin paljon tasoani heikompana, että masentuneena on luopunut toivosta saada jatkaa suhdetta kanssani.
Masennun ja kykenen seuraaville treffeille joskus lähivuosina.
No olen pettynyt, sitten hiljaisesti vituttaa aikansa kunnes pääsen yli asiasta ja siirrän katseen kohti uusia seikkailuja. En tiedä mitä haet reaktiolla? Emme tapaa enää, paska homma mutta ei se siitä muuksi muutu. Osaan hoitaa asian ihan ystävällisesti.
Tunnen pettymystä, mutta en reagoi sen kummemmin, koska ymmärrän, ettei kaikkiin voi ihastua. Nuolen vähän aikaa haavojani ja jatkan elämää.
Reaktioni: sanon, että kiitos mukavasta kahviseurasta ja toivotan hyvää jatkoa.
Tunteeni: harmittaa ja hieman masentaa pari päivää.
Vierailija kirjoitti:
Reaktioni: sanon, että kiitos mukavasta kahviseurasta ja toivotan hyvää jatkoa.
Tunteeni: harmittaa ja hieman masentaa pari päivää.
Samoin. Onhan noita elämään mahtunut lukuisia tuollaisia treffejä. Oman kokemukseni mukaan on poikkeuksellista, jos netin kautta tavatun ihmisen kanssa käy niin, että molemmilla kolahtaa.
Reaktioni miehenä on että en ole ollenkaan yllättynyt.
Molemminpuolinen kiinnostus on älyttömän harvinaista, välillä tuntuu että mahdotonta.
Näin ei ole koskaan käynyt, en osaa edes kuvitella, miltä se tuntuisi.
Viimeksi kun näin kävi, yritin itsemurhaa.
Myötätunto vastapuolta kohtaan jos olen ollut ihan siirappia ja hunajaa, koska onhan se vaivaannuttavaa sille ei-ihastuneelle 😅