Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Käytin anti-age-naamiota, se toimi.. Mitä se tekee??

Vierailija
20.09.2016 |

Ostin Lidlistä tuollaisen euron maksavan naamion, josta riittää näköjään neljäksi kerraksi.
Eka kerran jälkeen oli selvästi siloisampi iho, samanlainen vaikutus kuin tuollaisella pikasilottavalla meikinalusvoiteella, jota tosin laitan vain joskus meikin päälle :D Olen kuullut, että sisältäisivät jotain silikonia, enkä halua sellaista liikaa iholleni, siksi käytän vain joskus ja todella vähän kerrallaan..

Mitäs tuo naamio tekee, ei kai siitä jää sitten joku kerros naamaan ja kohta onkin kahta ruttuisempi naama?? Ei ole vasta kuin juonteita, mutta halusinpahan testata..

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No usein nuo juonteita vähentävät turvottavat hieman ihoa jolloin juonteet pienenevät. Silikoni on myös paljon käytetty niin vartalo- kuin kasvovoiteissa tuomaan sileää tunnetta iholla. Eipä se silikoni nyt niin kovin vaarallista siinä ihon pinnassa ole, sitoo hyvin kosteutta ihoon.

Vierailija
2/2 |
20.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli ovat ihan turvallisia? En halua pilata ihoani, vaikka onkin jo näivettymässä.. :'D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla