27-30 vuotiaat, elämäntilanteenne?
Toisen ketjun innoittamana. Muista kertoa sukupuoli ja ikä.
Kommentit (8)
Täytin juuri 27 vuotta.
Tokaluokkalainen lapsi, työssäkäyvä mies, pari autoa, vuokrakolmio, koira.
Lähihoitajan tutkinto on, nyt opiskelen kätilöksi. Koulun ohessa töissä keikkalaisena sairaaloissa.
28v vakituisessa parisuhteessa. Ei lapsia, eikä tulo. Vuokralla asutaan. Vakituinen työ, ammatillinen lisäkoulutus meneillään. Olen nainen.
Palasin töihin heinäkuun alusta, kaksoset 1v6kk menivät päiväkotiin samaan aikaan. Amk-tutkinto suoritettu kolme vuotta sitten. Naimisissa ollut kolme vuotta, talo ostettiin helmikuussa, sitä ennen asuttiin vuokralla kerrostalokolmiossa. Perheeseen kuuluu miehen ja lapsien lisäksi koira. Lisää lapsia ei ole suunnitelmissa. Nyt haaveet ovat joulukuisessa kolmen viikon ulkomaanmatkassa perheen ja siskon perheen kanssa sekä koiranpennussa, joka toivottavasti kotiutuisi ensi vuoden alussa Nainen 28v
27 v nainen. Sinkku, lapseton, työtön. En ole edes ollut työelämässä juuri ollenkaan erinäisten ongelmien vuoksi. Enkä tiedä mitä elämälläni teen. Olenpahan vaan.
27 vuotiaana kumpikin oltiin vakituisissa töissä ja asuttiin omisusneliössä. 28 vuotiaana saatiin kolmas lapsi. 30 vuotiaina aloitettiin talon rakentaminen. Nyt ollaan nelivitosia, kaksi vanhinta lasta ei asu enää kotona ja nuorin on ulkomailla opiskelemassa.
N27, avioliitossa, määräaikaisessa työsuhteessa joka vastaa korkeakoulututkintoani. Oma asunto ja mökki. Matkustellaan useamman kerran vuodessa ulkomaille, muuten vapaa-aika meneekin sitten mökin ja koiran kanssa. Olen onnellinen ja tyytyväinen elämäämme ja mieskin on :)
N27. Sinkku. Oma asunto, auto, koira, vakituinen työ. Vapaa-aika matkustellessa ja harrastusten parissa.
N30. Seurustelen, asun vuokralla yksiössä Helsingissä. Vakiduuni. Haaveilen jatko-opinnoista. En halua perhettä.