Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Joku kehtaa valittaa ja valikoida!!

Vierailija
04.08.2016 |

Nainen ei suostunut ottamaan VVO:ltä vastaan asuntoa, joka ainakin kuvien puolesta näyttää ihan kohtuukuntoiselta. Jos nyt valokatkaisijan kulmiin on osunut maalia, niin se ei vielä tee asunnosta huonokuntoista. Näin uskoisi, mutta totuus on ilmeisesti toinen. Niin kauan valitti, että Laajasalosta sai täysin uudesta talosta uuden kämpän.
Mietityttää vain, kuinka joku kehtaa. PK-seudulla on huutava asuntopula, siis aivan valtava. Ei täällä ole ennenkään voinut asuntoja VALIKOIDA, vaan se otetaan mitä tarjotaan. Jollekin toiselle tuo olisi varmasti kelvannut, kun maalia laittaa pintaan.
http://www.iltasanomat.fi/asuminen/art-2000001233205.html

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmasti olisi jollekin kelvannut, hänelle ei ja hyvä niin, sai paljon paremmalta paikalta asunnon ja uudemman :)

Vierailija
2/2 |
04.08.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käsittääkseni ihminen saa ihan itse valita missä asuu ja millainen asunto hänelle kelpaa, koska itsehän siitä maksetaankin. Jos on mahdollisuus parempaankin niin miksi tyytyä huonompaan?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi yhdeksän