On vuosisadan vitsi väittää, että mies vanhenee kuin viini
Karu totuus on, että miehet rupsahtavat todella nopeasti ja menettävät haluttavuutensa. Harmaissa hiuksissa, kaljuuntumisessa, rypyissä, kaljamahassa ja paksuuntuneessa ja löystyneessä nahassa ei ole mitään seksikästä. Persekin alkaa miehillä roikkumaan jo ennen kolmikymppisiä.
Kommentit (9)
Mitäs ne katkerat rupsahtaneet lehmät siellä huutelee
On niitä poikkeuksiakin kuten vaikna Josh Radnor
Vierailija kirjoitti:
On niitä poikkeuksiakin kuten vaikna Josh Radnor
Sekin jo pahasti rupsahtanut.
Vierailija kirjoitti:
Mitäs ne katkerat rupsahtaneet lehmät siellä huutelee
Rupsahtanut vanha ukko taas koittaa sheimaa nuorempiaan. :D
Eräs tuttava huutelee tuota aina. Ollaan 30+. Äijä on nopealla tahdilla plösähtänyt, hiusraja on paennut ja harmaantunutkin vielä nuorella iällä. Mieleltään ollut ns. jäykkis aina. Ei ilmeisesti itse tajua ulkonäköään sillä huutelu jatkuu. Tai sitten kyseessä on jonkinlainen mielen defenssi. Äijä näyttää ikäisiään naisia vähintään 10 vuotta vanhemmalta.
No tavallaan, mutta ei se miehen markkina-arvo olekaan siinä nassussa siinä määrin kuin naisella.
Vierailija kirjoitti:
No tavallaan, mutta ei se miehen markkina-arvo olekaan siinä nassussa siinä määrin kuin naisella.
Kyllä se vaan on. Tietenkin voisin ottaa jonkun 90+ impotentin miljonäärin miehekseni, jos saisin pitää nykyisen poikaystäväni. :)
Onneksi kaikki lopulta maatuu ja se on vain ajan kysymys. En tiedä kannattaako aiemmin maatuvien parjaamiseen käyttää sitä omaa pidempää odottelu aikaa. Toki jos ei muuta ajankulunkia keksi ja on jotenkin tyhjää ja sisällötöntä tai jos sellainen tuo oikein kovasti lohtua ja pönkkää omaa oloa ja odottelu sujuu sillai lupsakammin.
Mieheen alkaa tulla sakkaa ja saattaa vahingossa mennä etikaksi jos ei pidä aivan erityisen hyvää huolta... Aika tarkka ilmaisu ;D