Mies haluaa nukkua sohvalla!
Mitä hittoa pitäisi ajatella? Seksi kelpaa kyllä, mutta sen jälkeen lähtee sohvalle. Ei saa muka unta makkarissa. Nukkunut täällä 3 vuotta.. Jos silitän niin työntää mun käden pois 😞
Kommentit (17)
Sohvalla on hyvä nukkua, jos toinen on rauhaton tai kuorsaa. En minäkään juuri silittelyistä piittaa.
Ja kannattaa ajatella ihan itse. Tosin ei sekään tunnu kaikille olevan hyväksi.
On saanut tietää pettämisestäsi tai alapääsi haisee?
No ei haise enkä petä. Voin toki lopettaa silittelyn 😞 En kuorsaa.
Ap
Vierailija kirjoitti:
No ei haise enkä petä. Voin toki lopettaa silittelyn 😞 En kuorsaa.
Ap
Kuorsaamisestasi et voi tietää. Kaikki eivät halua kertoa sitä.
Minä välillä siirryn yöllä sohvalle nukkumaan, kun avokki kuorsaa niin paljon. Aluksi koitan läpsiä tai töniä, että vaihtaa asentoa, mutta jos ei lopu ja minulla on ns. huonopäivä, väsyttää ja pakko saada unta palloon niin sitten siirryn sohvalle. Ei ole vielä närkästynyt minuun tämän takia, lähinnä varmaan itseensä, kun ei voi asialle mitään ja minulle uni on todella tärkeää. Jos en saa nukuttua niin olen väsyneenä todella inhottava vittupää, joten mieluummin nukun sohvalla kuin tiuskin toiselle koko seuraavan päivän.
Näin kesäaikaan mekin nukutaan eri huoneissa. Mies pääsääntösesti sohvalla kanssa, kun valvoo minua kauemmin. Happi loppuu makkarista, jos ollaan molemmat, eikä auta avonaiset ikkunat tai tuulettimet.
Tosin meillä on ollut aina näin, ei mikään yhtäkkinen muutos
Mullakin muutti mies sohvalle jo vuosi-kaksi sitten. Jonkinaikaa ihmettelin asiaa ja minulla oli hieman paha mieli. Nyt olen jo unohtanut koko ukkelin enkä ottaisi enää nukkumaan samaan huoneeseen koska huomannut kuinka paljon helpompaa ja mukavampaa nukkua yksin.
Elämämme ovat muutenkin vähän eriytyneet, mutta ei haittaa, koska huomasin että asiat joihin todella tarvitsen miestä ovat to-del-la harvassa. Näin ne miehet järjestää asiansa fiksusti :)
Me nukutaan molemmat sohvalla:-). En nyt muista mistä tämä lähti, olikohan makkarissa kuuma tai jotain.. Nyt ei enää osata nukkua sängyssä. Omituista..
Minkäkokoinen sänky makkarissa on? Jos joudutte nukkumaan kauhean lähekkäin,se ei ole kaikista miellyttävää.Itse en ainakaan saa nukuttua,jos toinen on ihan iholla.Tai sitten ei osaa ylipäätään nukkua toisen ihmisen kanssa.
Yksin nukkuu paremmin.
Keskustele miehesi kanssa, jos suinkin voit.
Mun mies nukkuu välillä sohvalla jos sängyssä on vaikea nukkua tai tulee selkä/kylki kipeäksi, ja sitä ei saa silittää toinen on sanonut ei pysty nukkua jos kosken mutta lähellä pystymme olla ihan normaalisti ja mieheni herää öisin selkä/kylki kipuihin mennyt sohvalle nukkumaan, kun aamulla herään huomaan mieheni on vaihtanut paikkaa olen tottunut eikä välttele mua :)
Pystyn ymmärtämään miestäni ihan hyvin välillä harmittanut että nukun sängyssä yksin mutta jos toinen haluaa nukkua sohvalla, niin sitten nukkuu sille ei pysty mitään tekemään.
Munkin mies nukkuu sohvalla, syynä kuumuus, huono sänky ja mikä milloinkin. Ärsyttää vaan, kun ei pidä sohvalla lakanaa. Hiukan vaikeampi pestä. Alkaa kohta haista koko sohva. Olen kerran ollut kyläpaikassa, jossa sohva haisi voimakkaasti hieltä. Seuraavalla kerralla olikin jo uusi sohva ja mies heitetty pihalle..
Vierailija kirjoitti:
Me nukutaan molemmat sohvalla:-). En nyt muista mistä tämä lähti, olikohan makkarissa kuuma tai jotain.. Nyt ei enää osata nukkua sängyssä. Omituista..
Tästä tulee mieleen, että nukuttiin kauan patjoilla lattialla. Joka ilta patjat sängystä lattialle ja aamulla sänkyyn... Taisi olla aika paska sänky. En enää oikein muista, mutta muutossa siitä taisi tulla historiaa.
Mä nukun lattialla - ja mökillä autossa. Mies tosin kuorsaa jonkin verran.
Ehkä olen vähän outo. Sänky jotenkin huutaa - pakko nukkua, pakko nukkua - ja sitten uni ei tuu ainakaan.
Mun mies myös nukkuu sohvalla. Tykkää vaan nukkua siinä. Aluksi kun aloimme seurustella, nukuttiin yhdessä mutta nopeasti luovuttiin siitä. Joskus kömpii sänkyyn seksille tai muuten vaan läheisyydenkaipuutaan. En edes kaipaa miestä sänkyyn enään, on niin paljon mukavampi nukkua yksin (nyk kaksin vauvan kanssa) 😊 ja olenpa jostan lukenut että erillään nukkuvat parit olisi keskimäärin onnellisempia? 😃
????