Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen enää 10kg ylipainoinen

Vierailija
13.07.2016 |

Muistan, kun vielä pari vuotta sitten lukema oli 25kg! En olisi silloin uskonut, että tunnelin päässä koittaisi enää valoa. Häpesin itseäni ja tilannettani niin paljon ja laihduttaminen tuntui maailman vaikeimmalta asialta. Täytyy tosin myöntää, että ensimmäiset vajaat 10kg lähti ihan vain oikealla lääkityksellä (jouduin syömään lääkkeitä jotka keräsivät kamalasti nestettä) mutta silti, on tämä hieno tunne. Osaako joku arvioida, mikä olisi hyvä tavoite tuohon loppukiriin? Onko puoli vuotta liian kova tavoite pysyvään 10kg laihtumiseen?

Tsemppiä kaikille saman asian kanssa painiskeleville. Jos minä säälittävänä ja masentuneena sohvaperunana pystyin ja pystyn tähän niin pystytte tekin.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puoli vuotta on ihan hyvä 10 kg:n pysyvään laihtumiseen. Se on 1.66 kg/kk ja yleensähän suositellaan, että viikkopudotus olisi maksimissaan 500 g. 

Niin ja onnittelut jo karistetuista kiloista! :)

Vierailija
2/3 |
13.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvää työtä!!

Ehkä tuossa vaiheessa 10kg voi olla liian kunnianhimoinen puoleen vuoteen, mutta ei mahdoton.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Se on 1.66 kg/kk ja yleensähän suositellaan, että viikkopudotus olisi maksimissaan 500 g/vko

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kaksi