Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos nyt 34-vuotiaana saan lapsen niin

Vierailija
03.07.2016 |

mitähän käy ulkonäölle? Vanheneeko sitä silmissä? Yhden lapsen olen saanut parikymppisenä eikä ollut vaikutusta ulkonäköön. Tosin lapsi nukkunut aina hyvin eli ei valvottanut.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sitä kukaan voi ennalta tietää, se riippuu ihan geeneistä. Kun sain ekan lapseni 31-vuotiaana, mulla tuli otsaan ryppyjä, mutta ne silisivät siinä vaiheessa, kun sain taas nukkua paremmin. Ei ainakaan kuvien perusteella ole tullut mitään yhtäkkistä vanhenemista. Sain toisen lapseni 34-vuotiaana ja lapsi on nyt kaksi. Toki vanhenen koko ajan hitaasti mutta varmasti, mutta mulla on paljon kollageenia ihon alla, mikä tarkoittaa, että iho vanhenee hitaasti.

Vierailija
2/3 |
03.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen saman ikäinen, mutta en taatusti tässä iässä lapsia enää tekisi. Onneksi oon omani jo tehnyt ja jos pitää toisten vauvoille lässytellä, niin ei juurikaan sekään kiinnosta. Anna mennä jos susta siltä tuntuu! Ei se ulkonäköön vaikuta 😊

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisin melkein vannoa että kun vanhenet, oli lapsia tai ei, niin ei se ulkonäkö ainakaan "parane". Muuttuu tietysti. Kaikkien meidän ulkonäölle käy jotain. Toiset vanhenee silmissä vaikka ei ole ainuttakaan lasta. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi yhdeksän