Miten luulet alaikäisen saavan viinarahansa?
Olen kullut kaikenlaista. Mm. Kampin vartijat voisivat valistaa enemmän.
Kommentit (7)
Säästävät viikkorahoista, kinuavat vanhemmilta. Ei se viina niin paljon maksa, että sen takia tarvitsisi aikuisille pillua myydä.
Siis ihan normaslit teinit? Eiköhän jokaisella teinillä ole rahaa käytössä?
Vai onko kyse jostain alkoholistinuorisosta, josta en tiedä mitään?
Leka valkoviiniä lähtee Alkosta 6,5 eurolla ja 0,7 Gin Lemon maksaa vähän alta kympin. Eikö nuoret saa enää karkkirahaa..?
halvimmat 7desin viinapullot maksaa alle 16-euroa, jos oikein katsoin alkon sivuilta. ei nuo välttämättä kovin hyviä ole, mutta luulisi teineillä olevan sen verran rahaa, että saisi hankittu yhden pullon. tiedenkin jos pitää kuukauden aikana, useamman kerran laittaa pää sekaisin, silloin ei välttämättä viikkoraha riitä. ei tietenkään pidä unohtaa, että alaikäinen ei voi ostaa alkoholia. välittäjä mielellään ottaa oman osuutensa.
Osa myy varastettua tavaraa. Karkkeja, vaatteita, elektroniikkaa. Mitä vaan. Tätä tehtiin jo mun nuoruudessa 30 vuotta sitten.
Kuulin että nuorityttö oli luvannut näyttä tissit jos mies käy ostamassa tupakkaa.
Kaikki keinot käytössä.
Jäi minulle epäselväksi oliko tissien näyttäminen vain hakupalkka vai korvaus koko toimituksesta.
Myyvät peppuaan.