Itävallan presidentinvaalien huijaus johtaa oikeudenkäyntiin.
EU junaili vihreän ehdokkaan voittoon postiäänillä. Ääniä oli hurja määrä enemmän kuin ihmisiä ja selvä huijaus.
Kommentit (5)
Huvittavaa, että EU:n Juncker valmisteli jo rangaistustoimia sen varalle, että oikeiston presidenttiehdokas olisi voittanut (tai ilmeisesti oikeasti kyllä voittikin) - mihin hävisi eurooppalainen demokratia??!! Jos Itävalta äänestää demokraattisissa vaaleissa äärioikeistolaisen presidentin, miten siitä voidaan maata sanktioida? Onko jo nyt voimassa Euroopan Demokraattinen tasavalta, jossa on yhtä suuri sananvapaus ja vapaa äänestysoikeus kuin Pohjois-Koreassa tai aikanaan DDR:ssä???
Ja huvittavaa, miten Itävallan alkuperäistä äänestystulosta uutisoitiin: Itävallassa tulos oli järkytys ja shokki - miten se voi shokki olla, jos äänestäjien enemmistö on näin päättänyt?!
Vierailija kirjoitti:
Natseja vituttaa, että ne hävisivät ja nyt menevät vielä oikeuteen, että kansa saa nauraa kunnolla. Leipää ja sirkushuveja!
30000 äänellä hävisi, eli Itävallasta puolet ovat natseja ja puolet zuvakkeja.
Miksi itävallan nimi on itävalta? Eihän se ole edes idässä?
Vierailija kirjoitti:
Miksi itävallan nimi on itävalta? Eihän se ole edes idässä?
Eikö se voisi olla nimeltää vain Valta.
Natseja vituttaa, että ne hävisivät ja nyt menevät vielä oikeuteen, että kansa saa nauraa kunnolla. Leipää ja sirkushuveja!