Menisitkö sovittamaan vaatteita kaupan perällä olevaan sovituskoppiin, jonka verho ulottuu sinua noin polveen?
Onkohan kangasta säästetty vai yritetäänkö asiakasta jotenkin kytätä vai mikä idea on tällaisissa? Toinen hirvitys on sellaiset saluunanovet, liian ylös jää nekin ja keskellä kiva rako. Mä en ostaisi mitään kaupasta, jossa ei saa sovittaa täysin rauhassa katseilta.
Kommentit (10)
Polven korkeudelle lattiasta tarkoitin. AP
Ihan hyvät tuollaiset sovistuskopit jotka vähän hillitsevät mitä siellä tapahtuu. Vaatteiden sovitukseen on hiukan alle polveen ulottuva verho ihan sopiva.
Sovituskopit vetävät puoleensa outoa porukkaa, jotain kummallista ja salattavaa varmasti APssakin on jos tuo on ongelma.
USAn vessoissa tuo on ihan normaalia... vaikka muuten ovat niin tekopyhiä, että kukaan ei saa nähdä toista alasti, mutta vessankopit ovat sitten puoliksi auki. outoa.
Siis apua joku voi nähdä mun sääret ku sovitan jotain. Huijui :D ja kuitenkin kauppaan kävellyt sisään shortseissa tai hameessa?
No parempi polveen yltävä verho kuin se kamera siellä pukukopissa !
Hgin keskustassa (Kamppi, Forum) on ihan yleistä että vaatekauppojen pukukopeissa on valvontakamerat. Oliko Citycenterin gina tricotissa jopa niin, että valvontakameroiden näyttö on myyjillä siinä tiskin takana... Satuin kerran huomaamaan mennessäni kassan ohitse.
Riippuu siitä, ulottuisiko se minun vai paljon pidemmän ihmisen polvien korkeudelle.
N 154 cm
Ymmärrän, että sovituskoppi ei saa olla liian intiimi, koska sinne ei ole tarkoitus mennä viihtymään tai repimään hälyttimiä vaatteista.
Mutta kieltämättä ihan varmasti olen jättänyt joitakin vaatteita sovittamatta ja ostamatta sen takia, kun liikkeessä on ollut niin ala-arvoiset sovituskopit. Etenkin jos vaatteita joutuu riisumaan, on ikävä mennä koppiin, jonka ovi ei pysy kiinni, oven väliin jää 4 cm rako tai oven keskellä on joku reikä.
Tulee mieleen esim. Monkin sovituskopit. Ovet on melkoisia "muotoilun kukkasia" ironisesti sanottuna, ja heti oven takana koko ajan vilinä. Strippaa siinä sitten.
En menisi, koska penikseni pää näkyisi silloin
Reiteni ovat nimittäin kovin lyhyet
t: M33
Verho ulottuu polveen? Siis polven korkeudelle lattiastako? En menisi.