Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hissistä soitettu seksipuhelu toi 1 500 euron laskun

Vierailija
21.05.2016 |

Aamuposti: Hissistä soitettu seksipuhelu toi 1 500 euron laskun – isännöitsijä: ”Hissi on nyt käyttökiellossa”
Tuntemattomaksi jäänyt henkilö vietti eroottiset 20 minuuttia hississä Hyvinkäällä soittaessaan hissipuhelimesta seksilinjalle.

Intiimi hissihetki paljastui, kun hyvinkääläisen liikekiinteistön isännöintitoimisto sai 1 500 euron puhelinlaskun.

– Kävi ilmi, että joku on tajunnut, että puhelimesta voi soittaa ulospäin ja soittanut hissistä kaksi kertaa tällaisiin palvelunumeroihin, kertoo isännöitsijä Juha Pikkarainen isännöintitoimisto Oveniasta Aamuposti-lehdelle.

Suurin osa laskusta oli kertynyt jälkimmäisestä, 20 minuuttia kestäneestä puhelusta.

Pikkarainen kertoi Aamupostille, että kyseessä on vanha gsm-liittymä, johon palveluntarjoajalla ei ole tarjota palvelunestoa.

– Hissi on nyt käyttökiellossa, koska vaatii muutenkin huoltoa. Samalla uusimme liittymän sellaiseksi, että tällainen ei ole enää mahdollista.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001184033.html

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
21.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

75 euroa minuutti? Tienaako seksilinjoilla oikeasti noin hyvin. Jospa perustaisi oman palvelunumeron....

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kolme