Haluisin kirjottaa riksun vankilaan sille yhdelle...
...Joka siis oli siinä Armanin ohjelmassa (kahdessa jaksossa) En tarkota sitä Ranista,enkä sitä myöskin komeeta parrakasta kaljua,vaan se pitkätukka jota kuvattiin salilta,siis se joka tappoi kait kolme. Hirvee tekohan se oli,mut jätkä oli vaan niin komea,mutta enpä tiiä...Jesse muuten tais olla sen nimi.
Kommentit (11)
Mikäs siinä kun vaan laitat jonotuslipun tappojonoon postiin.
Senku kirjotat, et ole varmaan ainoa. Ole vaan varovainen.
Mitä ajattelit kirjoittaa? Kirjoita tänne.
Komea? Semmonen kukkakeppi. Kuolen nauruun...
Älä ole idiootti! Riksun vankilassa on kaikkein pahimmat rikolliset.
Vierailija kirjoitti:
Älä ole idiootti! Riksun vankilassa on kaikkein pahimmat rikolliset.
Ei kai kolme ihmistä tappanut nyt vielä kovin paha voi olla? :O Kriminaalin hattutemppu.
Pliis. En missään nimessä kehottaisi ketään alkamaan kaveeraamaan rikollisten kanssa, ainakaan jos oma elämä on tällä hetkellä hyvää ja normaalia. Järkyttävää miten monet (erityisesti) naiset ihannoivat vakaviakin rikoksia tehneitä miehiä. Todellisuus voi olla jotain todella järkyttävää verrattuna siihen ns. haavekuvaan.
No en oikeesti ole kirjoittamassa,sori että provosin.Halusin vaan nähdä miten jengi reagoi,nimittäin ihmeen paljon on naisia,jotka menee naimisiin vankilassa ja perhetapaamisessa tekevät vielä lapsenkin,tarkotan siis näitä jotka tutustuu mieheen silloin kun mies on parhaillaan vankilassa,ei voi käsittää,miksi hakemalla hakea ongelmia elämäänsä.. T.ap
Ihmettelen samaa. Miten joku nainen voi ihannoida esim. murhaajia? Sairas on nainenkin (tai mies) siinä vaiheessa jos rupeaa haaveilemaan ihmisestä joka on murhannut kylmäverisesti.
Mikä estää kirjoittamasta? Kunhan tiedostat pienen riskin, etkä anna omaa virallista osoitettasi.