Miksi mies pihtaa?
Haluaisin kuulla miesten kommentteja aiitä, miksi mies ei halua seksiä.
Aluksi meillä oli seksiä joka päivä ja mies julisti kuinka se on suhteen pääasia. Sanoi ottavansa eron, jos seksi loppuu.
Menimme naimisiin alle vuosi sitten. Puoli vuotta häistä mies käytännössä lopetti seksin, on enää kerran kuukaudessa ja pikaseksiä n 15 sek.
Vetoaa väsymykseen, siihen että kello on paljon, pää tai vatsa on kipeä, on työstressiä tai telkkarista tulee jotain tärkeää tms. Lapsia ei ole hankittu ja tuskin ulkonäköni on puolessa vuodessa romahtanut.
Mikä tässä on vialla? Mitä on tapahtunut miehen näkökulmasta? Miten mies voisi uudestaan alkaa haluta minua? Kysyin onko hänellä toinen nainen, mutta kuulemma ei ole.
Kommentit (7)
Itse ainakin tylsistyin jossain vaiheessa siihen että kaikki aloitteet tein minä ja kaiken sängyssä tein minä, en oikeastaan mitään saanut itse siitä seksistä, oma käsikin tuntu jo paremmalta. Toinen mikä vei halut oli pihtaaminen, nyt en ole yli puoleenvuoteen seksiä harrastanut ja ei kyllä yhtään enää jaksa kiinnostakkaan.
Mutta se on mies joka pihtaa, en minä eli pihtauksen syynä ei voi olla pihtaus.
Ap
Kyllä tohon voi vaikuttaa sata asiaa... Väsymys, tylsyys, sama kaava, halut ei kohtaa... Kyllä syitä riittää. "Ota pässiä sarvesta" ;)
T: M33w
Ei sitä samaa reikää jaksa vuositolkulla jyystää.
Tiedän todennäköisen syyn! Miehesi masturboi päivisin tms. ja iltaisin ei yksinkertaisesti tee seksiä mieli. Voi olla, että hän on esim. koukussa nettipornoon.
Hyvä kysymys. Mulla miehet ei tee minkäänlaista aloitetta seksiin tapailuvaiheessa. Näkemiset loppuu siis ennen kuin seksiä tulee mukaa reilussa kuukaudessa. Pieni, hoikka, a-kupin nainen ei ilmeisesti nosta haluja.
Miehelle se vain on luontaista kyllästyä panemaan samaa naista. Pukkikaan ei astu samaa vuohta kahdesti.