Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Aivotärähdys vai vatsatauti?

Vierailija
07.05.2016 |

Eilen mies haki lapset tarhasta ja mun piti käydä lääkärillä, joten tulin kotiin noin klo 19. Illemmalla huomasin, että pojan poskessa on mustelma (ihan kuin sitä ei olisi näkynyt kotiin tultuani tai sitten vain en huomannut). Tänään poika on oksentanut kolme kertaa sekä vaikuttaa huonovointiselta. Mies ei ollut huomannut mustelmaa itse lainkaan, mutta huomasi, kun nähtin sitä. Mies veikkaa syyksi vatsatautia, mutta pojan vatsa ei ole löysällä. Päiväkodista hakiessa ei ollut kuulemma mainintaa mistään tapaturmasta. Mikä voisi olla syynä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aivokasvain.

Vierailija
2/3 |
07.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies sanoo, että panikoin, kun epäilen aivotärähdystä ym., tosin miehellä on taipumusta vähätellä muiden oireita. Lapsi nukkuu yleensä omassa sängyssään, mutta nukkui aamulla lattialla (!) miehen sängyn vieressä. Miehen mukaan poika oli itse halunnut mennä siihen nukkumaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poika on selvästi tavallista uneliaampi. Hänellä on kyllä ollut flussaa, joka on ollut paranemaan päin. Kyselin pojalta, niin kuulemma otsa ja niska ovat kipeitä, mutta vatsa ei ole kipeä. Huolestuttaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme viisi