Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko teillä muilla väkivaltaisten isien kasvattamilla tyttärillä näin...

Vierailija
30.04.2016 |

...että te vaan kertakaikkiaan tiedätte joistakin miehistä, että niissä on jotain "mätää" ja tunnette milloin joku mies on väkivaltaisuuteen taipuvainen vaikka tapaisitkin hänet ihan neutraalissa olotilassa. Vähän kuin kuudes aisti?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä, huomaan sen jo kaukaa.. 

Vierailija
2/4 |
30.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä olen isäni henkisesti laiminlyömä ja näkymättömäksi tehnyt ja minusta taas tuntuu, että jotkut taidot ovat jääneet kehittymättä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen vajaa ja haksahdan uudestaan ja uudestaan ongelmallisiin narsisteihin kuten isäni vaikka huomaan tämän.

Vierailija
4/4 |
30.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viehätyin aina nuorena semialkoholisti miehistä ja viehätyn edelleenkin. Vasta myöhemmällä iällä tajusin, että tää miestyyppi on se vahingollinen miestyyppi jota mun pitäisi vältellä. 

Ehkä niissä on joku ominaistuoksu tai joku psykologinen ominaisuus, miksi en osa vastustaa ja koen heidät tutuksi ja "turvalliseksi".

Hyvin harvoin tunnen vetoa sellaisiin kunnollisiin terveelliset elämäntavat omaaviin miehiin. Jollakin kierolla tavalla pelkään liian fiksuja, filmaattisia, terveitä ja kuosissa olevia miehiä. Mikä tietty harmittaa, koska juuri sellaisten miesten seuraan mun pitäisi juurikin hakeutua välttyäkseni isäni kaltaisilta tyypeiltä. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kahdeksan