Stadin uudisasunnot - Myllypuro ?
Hakuaika Ryynimyllynkadun asuntoihin loppui viime viikolla ja valinnoista ilmoitetaan huhtikuun loppuun mennessä.
Joko jollekin on tarjottu asuntoa? Minkä kokoista? Minkälainen tilanne oli asunnontarpeen suhteen?
Kommentit (7)
Meillä myös erittäin kiireellinen ja kolmioita haettu. :) Hakemuksia oli ollut 2754, joka kuulostaa aika vähältä! Varsinkin jos kaikki 20 haettua asuntoa on jokainen eri hakemuksensa..? Kuinkahan suuri osa hakemuksista on pienimpiin/halvimpiin asuntoihin? Haettiin vain niitä kalliimpia kolmioita, joten toivo on korkealla!
Tänä vuonna tulee hakuun niin vähän asuntoja että eiköhän nuo mene kaikki erityisryhmille.
Ei ole kuulunut mitään, tosin en kyllä odotakaan. Asutaan jo ennestään Stadin asunnoissa eikä ollaan millään muotoa kiireisiä. Haetaan rivarikolmiota.
Yksi oli ilmottanut toisella sivulla saaneensa tarjouksen.
Ei oo tarjottu, siis vielä ainakaan. Haettiin kolmiota ja meidät oli luokiteltu erittäin kiireellisiksi. Meitä asuu neljä henkeä kaksiossa. Epäilen kyllä, että saataisiin. En viitsi odotella liikoja :D