Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia Jyväskylän kiinteistönvälittäjistä

Vierailija
19.04.2016 |

Millaisia kokemuksia teillä on Jyväskylän seudun kiinteistönvälittäjistä???
Meidän rivarinpätkä pitäisi laittaa myyntiin ja mietinnässä on mikä kiinteistövälitys kannattaisi valita.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä voin suositella suoraan myyjää, on myynyt kertanäytöllä monta sellaista asuntoa, joita monet ovat myyneet kuukausia: Janne Kotamäki OPKK

Vierailija
2/4 |
19.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

LKV Savolin ja sieltä erityisesti Johanna Jäntti. Heillä kuvat ottaa aina ammattilainen, välityspalkkio on kohtuullinen ja ovat asiallisia ammattilaisia. Ilo asioida heidän kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
26.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellä ei ole muuta kuin surkeita kokemuksia OPKK:n toiminnasta. Otin yhteyttä heihin marraskuussa 2016 (siis-16) ja tarjosin myyntiin kahta lomaosaketta. Myyntineuvottelija kertoi hänellä olevan ennen joulua käynti samalla paikkakunnalla ja ottavansa yhteyttä sinne mennessään. Yhteyttä ei ole vieläkään herralta tullut (Huhtikuu -18). Tässä puolentoista vuoden aikana, jolloin OPKK:n edustaja ei ole ottanut yhteyttä on ollut toisen välittäjän toimeksianto. Nyt kevään korvilla otin yhteyden kahteen kertaan OPKK:n välittäjään ja yhteydenottoa OPKK:n suunnalta ei vieläkään ole ollut. Jyväskylän toimiston henkilö otti yhteyttä ja antoi Sysmän kaverin yhteystiedot, mutta ne yhteystiedot ei tuota tulosta, ei vissiin toimi.

Mikäli haluatte myyntiin jonkun huoneiston, asunnon, lomaosakkeen tai vastaavan, niin ottakaa yhteyttä johonkin muuhun kun Jyväskylän tai Sysmän OPKK:n toimipisteeseen, tai yleensäkään Opkk:n välitykseen.

Jossain palstalla (https://www.vauva.fi/keskustelu/2544277/kokemuksia_jyvaskylan_kiinteist…

) hehkutetaan (sama henkilö kirjoittajana, kts kellonaika ja nimimerkki) Jyväskylän kiinteistövälitystä Savolin.  Eipä heitä kiinnosta myöskään ottaa yhteyttä. Liian hyvin/huonosti menevä yritys.

Vierailija
4/4 |
20.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jyväskylässä bo.fi ja Nina Saleva vääntää kaupan kuin kaupan! Uskomaton työmyyrä, jota suosittelen kaikille! Kaveri möi vuosia useilla eri välittäjillä, huonolla menestyksellä ja kun annoin välittäjän tiedot, niin kaupat tuli! Kun oma asuntokauppa onnistui yli odotusten (kovempi hinta kuin ajattelin), niin tässä on mestari, jota suosittelen!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä neljä