Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naiset vievät miehen rahat ja elämänhalut !

Kateeksi käy
19.04.2016 |

Monesti olen varoittanut poikamiehiä ryhtymästä vakisuhteeseen ja vieläpä pyöräyttämään muutaman kersan. Sääliksi kävi tänäänkin erästä duunaria joka vanhalla paskalla autolla lähti töistä kotiinsa. Ilman perhettä tuo samainen kaveri olisi lähtenyt uudenkarhealla autolla luultavasti miellyttävien harrastusten pariin nalkuttavan ämmän,velkaisen kodin ja rääkyvien kakaroiden sijaan.

Nyt ymmärrän vertauskuvan Odysseijan seireeneistä sillä seireenit ovatkin arjen naisia jotka imevät miehen elinvoiman. Kauniita naiset ovat aluksi muuttuen jäkäjäkä-ämmiksi.

Pointsit kaikille teille jotka olette valinneet lapsettomuuden ja sinkkuuden.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
19.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ota kopio ja vie terapeutillesi luettavaksi.

Toivotan parempaa päivänjatkoa. 

Vierailija
2/6 |
20.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todella kiva yleistys, ei kaikki naiset todellakaan ole jäkäjäkä tyylisiä!!!! Muuta yksin autiolle saarelle niin ei tarvii katsella naisia ja naisten ei tarvitse katsoa sinua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
21.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noh, onneksi Suomessa ei ole pakko olla avioliitossa joten nuokin miehet voivat halutessaan ottaa eron.

Vierailija
4/6 |
21.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa valita itselleen sopiva puoliso niin se vahvistaa elämänhalua ja tuo iloa. 

Vierailija
5/6 |
21.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perhana, paljastuttiin. Me naisethan vaaditaan elääksemme miesten kärsimystä ja piinaa (siksi ei piereskellä eikä käydä vessassa, kun ei tarvita mitään aineellista ravintoa). Vuosituhansien aikana pitänyt sitten keksii kusetus rakkaudesta ja romanttisista tunteista, jotta tyhmät miehet ihan suosiolla hakeutuisivat meidän seuraan elämään maanpäällisessä helvetissä.

Mutta nyt joku on sitten nähnyt tämän kaiken läpi :( Voi mitä me nyt tehdään, kuollaan ja kuihdutaan, jos sana lähtee lähtee leviämään totuus mukanaan.

Vierailija
6/6 |
21.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä miehen köyhyys johtuu nykyisestä taloustilanteesta. Kohta se näkemäsi duunari on työtön eikä hänellä ole varaa edes siihen romuautoon. Silloin hänkin on iloinen että on se vaimo, niin taloudessa on 2 kertaa paremmat mahdollisuudet että toinen aikuisista saa työtä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän viisi