Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kenenkään vanhemmat hylänneet aikuista lasta?

Vierailija
29.05.2007 |

Minun on. Isäni ihan yhtäkkiä teki elämänmuutoksen ja katkaisi kaikkien yllätykseksi välit koko sukuun. Eka tietty otti eron äidistäni.



Lapsiinkaan ei ole pitänyt yhteyttä kuin harvoin pinnallisesti.



Aikaa on kulunut jo 4 vuotta, joten tilanne on vakiintunut tällaiseksi. Hän ei ole yhteydessä keneenkään.



Olen siis isätön ja äiditön, vaikka he elossa ovatkin.



Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vanhemmat eivät olisi poistuneet elämästäni, jos olisin vain aktiivisesti tunkenut heidän tykönsä, keinolla millä hyvänsä ja sietäen juuri sellaista kohtelua kuin he halusivat antaa. Vuorovaikutus oli aika yksipuolista. Rupesin vain vähän harventamaan yhteydenpitoani ja huomiointia, sillä eivät hekään koskaan muistaneet synttäreitä, joululahjoja, ei olleet mitenkään kiinnostuneita elämästäni. Tuhlasin heihin turhaan energiaani, koska en saanut mitään itselleni. Nyt yhteys on kuin hiipunut ystävyys, eivätkä he erityisemmin näytä kaipaavan tai mitään ihmettelevänkään.

Vierailija
2/5 |
29.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

jälkeen isäsi lähdön?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun serkku on heitetty ulos perheestään huumeiden takia. Eivät ole missään tekemisissä tämän vanhimman lapsensa kanssa. Varasti, pahoinpiteli, uhkaili jne. Lisäksi halusivat suojata nuorempia lapsiaan. On ollut vaikeaa ja vuosia yrittivät kaikkensa, kunnes saivat terapian kautta tälläisen " ohjeen" .

Vierailija
4/5 |
29.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt ei siis lähes ollenkaan isääni. Äitiini jonkin verran, koska hän lähettää synttärikortteja jne. Mutta isälläni ei ole koskaan ollut tällaisia taipumuksia.

Vierailija
5/5 |
29.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kääntynyt jehovantodistajiin. niillä on siellä sääntö, ettei saa olla tekemisissä sellaisten sukulaisten kanssa, jotka ei ole ko. lahkon jäseniä... tai ainakin potentiaalisia käännytettäviä =(



kokemusta on!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan neljä