Monenko facebook kaverisi kanssa olet pannut?
Kommentit (41)
3 joista yksi tämän hetkinen seurustelukumppani
5 miehen (yksi niistä exä ja yksi nykyinen) ja 2 naisen. Ja siinä onkin melkein koko seksikumppanien määrä kaikkiaan.
Yhden, oli eka pidempiaikainen poikaystäväni n.15v sitten. Eron jälkeen olimme puolisen vuotta petikavereita, sitten kavereita, nykyään vain fb-kavereita.
Oma mieheni ei ole fbssä.
10.
Piti oikein käydä laskemassa=D
Miksi pidätte entisiä panoja siellä roikkumassa? Eikö loukkaa kumppanianne, kun fb-kaverilistanne onkin panokaverilista ja hän siellä vain yhtenä muiden joukossa?
En yhdenkään. Yhden eksän kaveripyyntö roikkuu kun en oo hyväksynyt enkä poistanutkaan.
0, puoliso ei ole facessa, eikä vanhat heilat fb kavereina.
Ei taida olla FB-kavereissa ketään entisiä. Viimeisin eksä oli pitkään, mutta poistin kun hän alkoi esittää maahanmuuttokriittisiä mielipiteitä. Yhden yön juttuni ja satunnaiset hoidot ovat ajalta ennen Facebookia, joten ei tullut (onneksi) silloin heitä sinne otettua kavereiksi.
3. Yksi on ensimmäinen poikaystäväni 15 vuoden takaa, erosimme sulassa sovussa ja mielelläni näen mitä hänelle kuuluu. Toinen on entinen luokkakaverini jonka kanssa päädyttiin bileiden jälkeen sänkyyn, mutta tultiin siihen tulokseen, että kerta riitti. Kolmas on nykyinen aviomieheni.
Vierailija kirjoitti:
Miksi pidätte entisiä panoja siellä roikkumassa? Eikö loukkaa kumppanianne, kun fb-kaverilistanne onkin panokaverilista ja hän siellä vain yhtenä muiden joukossa?
Onko kyseessä panokaverilista, jos listalla olevista noin prosentti on sellaisia, joiden kanssa on harrastanut seksiä? Miten kumppani voisi loukkaantua, jos hän ei tiedä entisiä seksipartnereitani? Onko kaveri ensisijaisesti "panokaveri", jos hänen kanssaan on joskus ollut jotain seksuaalista kanssakäymistä, mutta viimeiseen kymmeneen vuoteen ei ja tekemisissä tällaisen kanssa on kuitenkin kuukausittain ihan kaverimeiningillä?
25%