Kuka kääntää sinun pääsi?
Millainen ihminen kääntää sinun pääsi? Esim kaupassa/kaupungilla?
Kommentit (10)
Kaunis nainen tai erityisen hyvän näköinen mies.
T: Mies 28
Olen utelias ihminen, joten pääni kääntää milloin kukakin ja milloin mistäkin syystä. Esimerkiksi pää kääntyy heti jos näen jonkun aprikoivan mitä "lihapullia" sitä eineshyllystä ottaisi.
Jos on joku poikkeuksellisen hyvännäköinen mies tai nainen. Sellainen pikkaisen isompi julkkis, ei riitä pelkkä Big Brother-"kuuluisuus", että katsoisin uudelleen.
Tutulle voin moikata, eli pää saattaisi kääntyä, että huomaako. Joskus en halua huomata tuttuja, jos on tosi kiire tai oon pahalla päällä.
Ei varmaan kukaan. Tässä päivänä eräänä eteeni istui metrossa niin komea mies. Näin kun istui siihen ja sitten käänsin katseen, vaikka en olisi halunnut. Olisi niin tehnyt mieli tuijottaa. Olin jo sillä hetkellä siinä surullinen, kun en voinut vain tuijottaa suoraan ja yrittää painaa mieleen jokaista yksityiskohtaa hänessä. En vain kehdannut. :(
Joku vanha tuttu saattais kääntää.