Friends with benefits -tyylinen seura
Millaisia kokemuksia ihmisillä on Friends with benefits -tyylisistä suhteista?
Itsellä ei oo oikein aikaa eikä halua parisuhteelle, mutta tietysti välillä kaipaisi läheisyyttä ja tottakai hyvää seksiä. Oon miettinyt, jos koittaisi löytää taas jonkun ihanan naisen, joka olisi samanlaisessa tilanteessa ja haluaisi vaan satunnaista läheisyyttä ilman parisuhteen hankaluuksia. Toki ongelmana (ja suurena sellaisena) on löytää tällainen nainen, mutta kyllä jotkut voittaa joskus lotossakin.
Toki itse oon jo kerran voittanut lotossa ja tällaisessa suhteessa aikoja sitten ollut. Silloin homma kaatui vastapuolen löydettyä itselleen vakituisempaa seuraa. Silloin tosin kaikki toimi erittäin hyvin. Molemmat tiesivät mitä halusivat ja tunteet osattiin pitää erillään läheisyydestä sekä seksistä ja seksikin oli todella hyvää.
Onko vinkkejä miten nykyään tällaista seuraa parhaiten löytää?
m30
Kommentit (2)
En osaa muuta kuin kertoa että harvinaisia nuo ilmeisesti ovat. Mies olisi sinkkuna halunnut ainoastaan tuon tyylistä seuraa, mutta olivat kuulemma vaikeita löytää ja vielä vaikeampi pitää.
Kokeile vauvafoorumilta, saatat yllättyä! ;)