Lue keskustelun säännöt.
Menkat kesken pillereiden??
Huolestunut
16.02.2016 |
Joo elikkäs käytän yaz merkkisiä pillereitä ja eilen alko tulee verta ja sitä on jatkunu tää päivä, tosi runsaat et ei oo mitää tiputteluvuotoo. Pillereitä oon käyttäny ny yli vuoden ja koskaan ennen ei oo tullu. Mitä tää vois olla? Ja ainii toinen viikko pillereitä menossa.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hei,
oletko käyttänyt myös vaaleat lumepillerit vai oletko siirtänyt kuukautisia hiljattain jättämällä lumepillerit väliin ja aloittamalla uuden liuskan vaaleanpunaisista pillereistä? Tällöin vuoto voi olla nk. läpäisyvuotoa.
Jos olet käyttänyt pillereitä tavalliseen tapaan, olisi vuodon syy hyvä selvittää. Onko sinulla alavatsakipua tai hajua vuodossa? Joskus välivuodot voivat johtua tulehduksesta, joka on syytä hoitaa mahdollisimman pian.