Kehtaako avaamattoman vaippapaketin viedä kirppikselle?
Lähipiirissä ei ole ketään, joka tarvitsisi ja roskiinkaan en viitsisi heittää.
Kuinka moni teistä ostaisi vaippapaketin kirppikseltä? Ihan vaikka parilla eurolla? :D
Kommentit (5)
Kehtaa. Tai vaihdat suklaalevyyn fb kirppiksellä
Voisin ostaa, ihan kelpo kamaa ovat. :) Voisin myös tarjota johonkin lähipäiväkotiin tai perhekahvilaan varavaipoiksi.
Avatun olen minäkin lahjoittanut perhekerhoon mutta avaamattoman voi tietysti myydä vaikka siellä kirppiksellä. Miksei voisi?
Voi kumpa ihmiset "kehtaisivat" viedä kirppikselle enemmän kuin mitä vievät. -Toki osa kehtaa viedä liiankin kanssa ja kuvittelevat voivansa pyytää sitten sen mukaisesti. Mutta edelleen menee liian paljon hyvää tavaraa suoraan roskiin, kun ei osata edes kierrättää tai lajitella jos kirpparille vieminen ei jostain syystä tai toisesta ole mahdollista.
Olen vienyt käyttämättömiksi jääneet vaipat perhekerhoihin yms paikkoihin. Joko vessaan tai sitten ilmoittanut paikalla olijoille, että saa ottaa. Itselle tullut hutiostoksia esim vaippamerkeistä, joista vauvalle tullut ihottumaa enkä ole voinut käyttää loppuun.