Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vastaako pankki lainahakemukseen?

Vierailija
04.02.2016 |

Hain asuntolainaa, mutta pankista ei ole mitään kuulunut. Meinaako se kielteistä päätöstä? Omaa rahoitusta 2/3 asunnon hinnasta, takaaja ja vakuudet kunnossa, vakituinen mutta matalapalkkainen työ. Ei vissiin näillä irtoa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä pitäisi noilla irrota! Ei niitä asiakkaita pankeillakaan ihan jonoksi asti ole. Voi olla jossain käsittelyssä. Eli kannattaa soittaa ja kysyä käsittelytilanteesta.

Vierailija
2/4 |
04.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleensä vastataan kutsumalla lainaneuvotteluun, jos hakemuksen perusteella arvioidaan, että mahdollisuus lainaan voisi olla. Jos hakemuksen perusteella heti huomataan, ettei mitään mahiksia lainaan (tyyliin haetaan 300 000e asuntolainaa 1500e bruttotuloilla ja nollasästöillä) niin yleensä soitetaan tai laitetaan nettipankissa viestiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa soittaa ja kysyä.

Vierailija
4/4 |
04.02.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ok, hakemuksen lopussa vain luki, että pankista otetaan seuraavana päivänä yhteyttä, mutta mitään ei ole kuulunut muutamaan päivään. Hain asp-lainaa.

Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kolme