Mailis Penttilä: huono häviäjä? (Miss Hki 2016)
Miten ihmeessä tuosta koko kansan iloisesta, pyöreähköstä leipojatyttö Mailis Penttilästä on tullut noin huono häviäjä?!?
Ei herunut sijoja Miss Helsinki 2016 -kisoissa, mutta olisi nyt niellyt tappionsa ja ollut osoittamatta pettymystään noin selvästi! Negatiiviset, pettyneet ilmeet voittajan paljastuttua, avautuminen ja samalla myös voittajien dissaamista päivityksissään ("MINÄ olin alusta asti aito oma itseni, mutta sillä ei näköjään päästy pitemmälle")...
Mailis oli, valitettavasti, edelleen sen 5-10 kg liian tukeva että hänellä olisi oikeasti ollut mahdollisuuksia voittoon. Kauniit kasvot, mutta luonne on yllättävästi paljastunut nyt kisojen jälkeen pikkumaiseksi. Katsokaa tämäkin ao. kuva, kaikki iloitsevat, vain yksi ei:
http://anna.fi/martina-aitolehti/wp-content/uploads/sites/8/2016/01/124…
Kommentit (23)
Ohhoh. Ei ihan ole tuollainen käytös linjassa aiemman puhtoisen imagon kanssa. Ehkä rikas tytteli on vaan tottunut saamaan tähän mennessä aina sen mitä haluaa ja nyt kun ei ekan kerran saanutkaan, isketään uhmakkaasti jalkaa maahan? Noloahan tuo vaan on.
Miten ihmiset kuvittelevat itsestään liian paljon eikä heillä ole kotona peiliä. Tulla vartalolla en iki päivinä osallistuisi johonkin kauneuskilpiluihin missä vartalolla on suuri suuri rooli. Kasvotkin on kuorrutettu teko ripsillä. Mistäköhän näyttäisi luonnollisella hiusvärissä ja ilman meikkiä ja ripsiä. Ei kummoiselta!
Olen niin niin niin huono häviäjä että mun on diipa daapa pakko voittaa.
Nätit on kasvot, vaikka ripset on feikattu lisäkkeillä äärimmäisen epäaidoiksi ja huuliakin hyvin todennäköisesti käsitelty? Hiuksista ei varmaan tarvitse erikseen mainita: tuskin kenelläkään tuossa kisassa oli omat hiukset ilman lisäkkeitä.
Mutta vartalo, kaikesta treenauksesta huolimatta, on tytöllä aivan liian paksu ja tukeva. Hyvä saavutus tuolla silavaisella keholla, että on ilmeisesti kuvista päätellen päässyt kuitenkin viiden parhaan joukkoon? Tuomarit on selvästikin arvostaneet myös kasvoja.
Aikas tukevassa kunnossa vieläkin ennen kisoja :( https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xfa1/t51.2885-15/s640x640/sh0…
Nätti nainenhan tuo on :O
Kunhan ei menisi mokaamaan itseään kauneusleikkauksilla niin paljon kuin nuo Marttinat ja Sofiat!!
http://www.mtv.fi/viihde/seurapiirit/artikkeli/koko-suomi-leipoo-kaunot…
Kaunis tuo on, mutta liian iso (missiksi). Tykkäsin tosi paljon Mailiksesta siinä Koko Suomi leipoo, mutta nykysin jotenkin julkisuutyrkyn oloinen.
Nykyisin on tosi vähän luonnollisen kauniita naisia. Suurimmalla osalla ne hirveät tekoripset, tukka värjätty tummaksi ja kulmakarvat vedetty korviin saakka. Siihen vielä muhket huulet ja duckface poseeraus niin ai että.
Ääk, mitä tuon naamalle on tapahtunut? Sehän oli tosi nätti siinä Koko Suomi leipoo- ohjelmassa ja nyt tuollainen kuminaama. Ei näin, tytöt!
Siis miten niin lihava? Mielestäni treenauksen tuloksena Mailikselle on tullut terve ja lihaksikas kroppa. Kropan malli on itsessään roteva, ei mikään missi-siro, joten ymmärrän sinänsä ihmettelyn. Mut ei kyllä lihava ole.
Tuo Mailis on upea nainen. Ei ole liian laiha, vaan terveen näköinen nainen. M34
Naisellinen ja sievä, toisin kuin Marttiinan hevosennaamat yleensä. Kunhan ei ala leikellä itseään YHTÄÄN, YHTÄÄN enää! Stop saman tein, Mailis!
Ei mahkuja missiksi tai malliksi tuolla vartalolla, sori vaan. Tai ehkä rintavaksi XL-malliksi? Siinä voisi kyllä olla ihan rahakas bisnes jonka keulakuvaksi Mailis hienosti sopisi!
Tyyppihän kertoo tuossa linkitetyssä maikkarin artikkelissa, että jo parikymppisenä kävi rintaleikkauksessa ja huuliakin on reilusti täytetty. Lisäksi tekoripset, tekohiukset, tekokynnet, ehkä myös tekohymy? Periaatteessa Mailiksella on kasvoissaan tosi nätti luusto ja silmät, harmi että on mennyt pilaamaan luonnollisen kauneutensa muokkaamalla itsestään stadilaisen tusinatytön joita Kampin keskuksessa on 13 tusinassa.
Vierailija kirjoitti:
Naisellinen ja sievä, toisin kuin Marttiinan hevosennaamat yleensä. Kunhan ei ala leikellä itseään YHTÄÄN, YHTÄÄN enää! Stop saman tein, Mailis!
Niin. "Yhtään ENÄÄ". Korostus sanalla enää.
Sillä onhan tuollakin misukalla muokkauksia ja leikkauksia jo kuitenkin melkoisesti takanaan...
Muistatteko sen perintöprinsessamissi-Kristan jota haukuttiin isoksi ja läskiksi ja pullukkamissiksi joskus kymmenisen vuotta sitten? Kun oli vähän pyöreämpi kuin kaikki muut Skandinavia-osallistujat, toki oli mielestäni kaikista naisellisin ja paras kroppaisin silti. Se oli vielä sitä aikaa kun naisten tavoite ei ollut olla ihan vinkuheinän tai hyönteisen näköinen.
Hänestähän tuli menestynyt, kansainvälinen yritysjohtaja :)
Myöhemmin selvisi että turvotus johtui keliakiasta.
Vierailija kirjoitti:
Ääk, mitä tuon naamalle on tapahtunut? Sehän oli tosi nätti siinä Koko Suomi leipoo- ohjelmassa ja nyt tuollainen kuminaama. Ei näin, tytöt!
EEIIH! Miksi yrittää "sofiaruusiloitua-kloonautua" kasvoistaan? Oli raikkaampi ennen!
Olisikohan Mailikselle käynyt niin, että Koko Suomi Leipoo -ohjelman aikana on saanut paljon positiivista palautetta ulkonäöstään, itsekin silloin katsoin, että onpa kaunis nainen ja "jokamiehen unelma" kun osaa vielä leipoakin. Tosin ei käynyt mielessäkään, että olisi missikisatyyppiä, oli enemmän sellainen kiltti naapurintyttö. Ehkä hän on noista palautteista ylpistynyt ja niiden seurauksena lähtenyt kokeilemaan onneaan missikisoihin. Missikisoissa ei sitten menestystä leipurityttö saanutkaan, koska oli leipuristandardeilla varsin kaunis, mutta ei missistandardeilla. Ja se olikin sitten Mailikselle pettymys?
Toivottavsti jättääkin ajoissa nuo turhanpäiväiset missihömpötykset pois eikä hurahda mihinkään oravanraato-fitnessiin, ne voi jättää ruusiloille. Voi kun olisi enemmän älläiä päässä, kuin muilla.
Samalla tavalla naisellisen kaunis kuin aikoinaan oli Janina Frostell.
Vierailija kirjoitti:
Miten porukka jaksaa tai kehtaa vielä osallistua tuollaisiin karjamarkkinoihin 2010-luvulla?
WT-ihmiset eivät maastamme koskaan häviä. Siinä syy.
Vierailija kirjoitti:
Aikas tukevassa kunnossa vieläkin ennen kisoja :( https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xfa1/t51.2885-15/s640x640/sh0…
Hyvänen aika! Mua katsoo peilistä aika tavalla samanlainen kroppa eikä tulisi mieleenkään osallistua mihinkään kauneuskisoihin. Pidän itseäni normaalipainoisena, mutta missinmittoihin minusta ei todellakaan ole, enkä edes koskaan haluakaan olla. Kasvot on hänellä nätit, mutta ei missiainesta, valitettavasti. Siispä aivan turhaa kitinää hänellä tästä.
Miten porukka jaksaa tai kehtaa vielä osallistua tuollaisiin karjamarkkinoihin 2010-luvulla?